GÜNDEM
02 Ağu 2020 13:37 Son Güncelleme: 02 Ağu 2020 13:39

64 yaşında ehliyet alarak direksiyon başına geçti

Şanlıurfa'da, yaşına rağmen ilk kez girdiği motorlu taşıtlar sınavını başarıyla geçen 6 çocuk ve 10 torun sahibi Zeynep Balın, otomobiliyle istediği yere rahatlıkla gidebilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Haberi Dinle

Şanlıurfa'da oturan 64 yaşındaki Zeynep Balın, eşinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde sokağa çıkamaması üzerine, ehliyet alarak direksiyon başına geçti.

Haliliye ilçesi kırsalındaki Kısas Mahallesi'nde yaşayan 6 çocuk ve 10 torun sahibi Zeynep Balın, evlatlarının işleri gereği farklı illere gitmesi üzerine eşiyle yalnız yaşamaya başladı.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında 71 yaşındaki eşi İmam Balın'ın da sokağa çıkamaması üzerine Zeynep Balın, evin bütün yükünü omuzladı.

Balın, evin ihtiyaçlarını karşılarken ehliyeti olmadığı için otomobillerini kullanamayınca, bu eksikliği gidermek için sürücü kursuna yazıldı.

Salgın sürecinde motorlu taşıtlar sınavı için hazırlanan kitaba çalışan Balın, ilerlemiş yaşına rağmen ilk kez girdiği sınavı başarıyla geçti. Daha sonra uygulamalı direksiyon dersleri alan Balın, usta öğreticilerin desteğiyle ilk uygulamalı sınavdan da başarıyla geçerek, sürücü belgesini almaya hak kazandı.

"Trafiğe çıkmak çok güzel bir duygu"

Zeynep Balın, AA muhabirine, ilkokul mezunu olduğunu, maddi imkansızlıklar nedeniyle daha fazla okuyamadığını söyledi.

Kovid-19'un kendilerinin de hayatını etkilendiğini belirten Balın, "Pandemi sürecindeki kısıtlamalar nedeniyle eşim yaşından dolayı dışarı çıkamadı ve araç kullanamadı. İhtiyaçlarımızı gidermek için otomobil kullanmak gerekiyordu. Bu nedenle ehliyet almaya karar verdim." dedi.

 

 

Kaynak : AA

ETİKETLER
#ehliyet
Yorumlar