Ünlü sihirbazların sırları ortaya çıktı

Hint fakiri gibi giyinen iki kişi, gösteri öncesi hazırlık yaparak bir bezin içine giriyorlar. Sihirbazların izleyicilerini şaşırtan ve meraklandıran numaralarının sırrı ortaya çıktı. Bakın gerçekte neler oluyor...

Ünlü sihirbazların sırları ortaya çıktı - Sayfa 1

Hint fakiri gibi giyinen iki kişi, gösteri öncesi hazırlık yaparak bir bezin içine giriyorlar. Üçüncü bir kişi bunu yaparken dışardan kendilerine yardımcı oluyor. Kimse bezin içinde ne yapıldığını görmüyor.

116
Ünlü sihirbazların sırları ortaya çıktı - Sayfa 2

Daha sonra bez aşağıya indiriliyor ve bir adamın, diğerinin üzerinde bağdaş kurarak oturduğu görülüyor. Manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyenler, dakikalarca karşılarında dikilerek yaşananları izliyorlar. Yüzleri örtülü iki gösterici, saatlerce bu vaziyette dururken yoldan geçenler kendilerine bol bol bahşiş vermeyi de ihmal etmiyorlar.

216
Ünlü sihirbazların sırları ortaya çıktı - Sayfa 3

Elinde bir bastonla havada oturan adam gösterisi son dönemlerde Avrupa'nın büyük kentlerinde adeta patlama yaptı. Hint fakiri kılığında gösteriyi yapanlar ise halktan bol bol bahşiş toplamayı başarıyor.

316
Ünlü sihirbazların sırları ortaya çıktı - Sayfa 4

Havaya yükselerek veya bir cisime dokunup havada kalma gösterisinden tarihte ilk kez 1830 yılında bahsediliyor. Hindistan'ın Madras olarak bilinen Chennai kentinde "Shesal " adlı bir kişinin, yerden 1,2 metre yüksekte oturduğu ve görenleri hayretler içinde bıraktığı ifade ediliyor. Bunu yaparken kişinin, yere teması olan bir cisime dokunduğu belirtiliyor.

416