Taksim Camisi 4 yılda bitme noktasına geldi! İşte içinden ilk görüntüler

İstanbul Taksim'de temeli 4 yıl önce atılan ve ramazan ayı içerisinde ibadete açılması planlanan camide çalışmalar devam ediyor. Her bir bölümü en ince ayrıntısına kadar düşünülen caminin içerisinde yer alacak 6 hat levhanın ilki asıldı, diğer levhaların montajı için çalışmalar sürüyor

Taksim Camisi 4 yılda bitme noktasına geldi! İşte içinden ilk görüntüler - Sayfa 1

Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman imzasını taşıyan ve temeli 17 Şubat 2017'de atılan, içerisinde otopark, konferans ve sergi salonlarının yer aldığı caminin yapımında sona yaklaşıldı.


121
Taksim Camisi 4 yılda bitme noktasına geldi! İşte içinden ilk görüntüler - Sayfa 2

2 bin 482 metrekare arsa alanına, yaklaşık 16 bin 500 metrekare de inşaat alanına sahip camideki çalışmalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyularak sürdürülüyor. 

221
Taksim Camisi 4 yılda bitme noktasına geldi! İşte içinden ilk görüntüler - Sayfa 3

Her bir bölümü en ince ayrıntısına kadar düşünülen caminin içerisindeki boyama işlemlerinde sona gelindi. Namaz alanı ahşap duvar kaplamaları ve camlara korkuluk takma işleri tamamlanıyor. Caminin ana kubbesi için kurulan iskele de söküldü. 

321
Taksim Camisi 4 yılda bitme noktasına geldi! İşte içinden ilk görüntüler - Sayfa 4

Hattat Davut Bektaş ve Nakkaş Adem Turan tarafından hazırlanan hat yazıları tamamlandıktan sonra montajı yapılarak yerine takıldı ve boyama işleri bitirildi. 

421