Sakarya'da açılan kurs öğretmenlere katkı sunuyor

Türkiye'de ilki Sakarya'da, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açılan Öğretmen Destek Merkezi, bünyesindeki atölye ve kurslarla öğretmenlerin kendilerini geliştirmelerinde önemli rol oynayacak.

Sakarya'da açılan kurs öğretmenlere katkı sunuyor - Sayfa 1

Bakanlığın 2023 Vizyonu ışığında, Sakarya`da çocukların ilgi, yetenek ve mizaçlarına yönelik gelişimlerine katkı sağlanabilmesi, kültürel ve sosyal açıdan var olan farklılıkları çok çeşitlilik kabul ederek çok kültürlü bir organizmanın temellerini atmak için tasarım-beceri atölyeleri kuruldu.

113
Sakarya'da açılan kurs öğretmenlere katkı sunuyor - Sayfa 2

Merkez, öğretmenlerin iş birliği içinde çalışacağı, yeni şeyler öğrenme serüveninde birbirlerine yol arkadaşlığı edeceği, omuz omuza 21. yüzyıl becerilerine yönelik özgün öğrenme tasarımları geliştirileceği mesleki ve kişisel gelişim merkezi olması hedefiyle tasarlandı.

213
Sakarya'da açılan kurs öğretmenlere katkı sunuyor - Sayfa 3

Uzay ve astronomi atölyesiyle öğretmenlerde havacılık, uzay ve evrenle ilgili araştırmalarla merak oluşturulması, eleştirel düşünme ve bilimsel beceri süreçlerinin geliştirilmesi, öğretmenlerin hayal güçlerinin ve yaratıcılıklarının artırılması hedefleniyor.

313
Sakarya'da açılan kurs öğretmenlere katkı sunuyor - Sayfa 4

Merkez bünyesinde ayrıca, öğretmenlerin sosyal kimliklerini desteklemek amacıyla atölyeler dışında iki stüdyo, dört çalışma salonu, kültür kafe ve bir cep sineması da yer alıyor.

413