Korona virüsü nedeniyle eğitime ara verilince kendi işini kurdu

Korona virüsü nedeniyle eğitime ara verilince kendi işini kurdu. Aydınlı öğrenci, okulda öğrendikleri ile babasının tecrübesini birleştirince ortaya güzel bir tat çıktı.

Korona virüsü nedeniyle eğitime ara verilince kendi işini kurdu - Sayfa 1

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de birçok sektörü olumsuz etkileyen Korana virüs Aydınlı bir öğrenciyi girişimci yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencisi Aydınlı Batuhan Eryalçın, korona nedeniyle eğitime ara verilince memleketinde restoran açtı. Babası da aşçı olan Eryalçın, “Babam alaylı, ben okulluyum. Tecrübe ve teorinin buluşması ile Aydın halkına eşsiz lezzetler sunacağız” dedi.

17
Korona virüsü nedeniyle eğitime ara verilince kendi işini kurdu - Sayfa 2

Konum olarak Aydın Muğla Karayolu’nu seçtiklerini belirten Eryalçın, servise Türk halkının damaklarında yer etmiş, klasik ızgara çeşitleri ile başladıklarını, zamanla dünya lezzetlerini de Aydınlılara ve turizm yolunu kullananlara tattırmayı hedeflediklerin kaydetti. Bahçeli bir mekan yaptıklarını söyleyen Eryalçın, “Yazın açık, kışın da kapalı alanda servis vereceğiz. Tesisimizde pansiyon hizmetimiz de bulunuyor. Yolda mola verenlerin, güzel yemekler tatmanın yanı sıra konaklama imkanı da var” diye konuştu.

27
Korona virüsü nedeniyle eğitime ara verilince kendi işini kurdu - Sayfa 3

Baba mesleğini sürdürmek için üniversite okuyor

Korona sürecini, işletme açarak değerlendiren Gastronomi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Batuhan Eryalçın, özellikle bu alanda eğitim görmek istediğini belirterek, “Kendimi bildim bileli babam yiyecek ve içecek sektöründe işletmecilik yapıyor. Çorbacılıktan, hazır yemek fabrikasına kadar ailecek sektör deneyimine sahip olduk. Babamın mesleği olduğu için ben de kendimi doğuştan aşçı sayıyorum.

37
Korona virüsü nedeniyle eğitime ara verilince kendi işini kurdu - Sayfa 4

İlkokuldan itibaren başka hiçbir hedefim olmadı, bu mesleğin bilimsel tarafı ilgi odağım oldu. Üniversitede zaten başka da tercih yapmadım. İlk iki yılda teorik bilginin ne denli önemli olduğunu gördüğüm gibi, tecrübenin de kıymetini fark ettim. Bunun ikisini birleştirebilecek güç ve ortam bizde vardı. Babama düşüncemi ve hayalimi paylaştım. Korona sürecinde okul on-line eğitim sistemine geçince ailemin yanına döndüm ve hayalimi gerçekleştirdim” dedi.

47