Kar yağışı erken başladı! Meteoroloji'den uyarılar üst üste geliyor

Rize ve Ordu'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle başlayan kar yağışı yaylaları beyaza bürüdü. Ardahan'da da yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olmaya başladı...

Kar yağışı erken başladı! Meteoroloji'den uyarılar üst üste geliyor - Sayfa 1

Kar yağışı erken başladı

110
Kar yağışı erken başladı! Meteoroloji'den uyarılar üst üste geliyor - Sayfa 2

Bolu'nun yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışıyla ise yeşil alanlar beyaza büründü.

210
Kar yağışı erken başladı! Meteoroloji'den uyarılar üst üste geliyor - Sayfa 3

Çamlıhemşin ilçesine bağlı, özellikle bölgede oluşan sis bulutlarını izlemek için her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği 2700 rakımlı Huser Yaylası'nda sabah başlayan yağmur, yerini kara bıraktı.Öğleden sonra etkili olan yağışın aralıklarla devam ettiği yaylada, kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Meteoroloji yetkililerince bin metrenin üzerindeki kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışının 5-20 santimetre şeklinde olması beklendiği, yasanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

310
Kar yağışı erken başladı! Meteoroloji'den uyarılar üst üste geliyor - Sayfa 4

Ordu'da sahil kesiminde yağmur etkili olurken yüksek kesimlerde yağmur yerini kara bıraktı. Kar yağışıyla 2000 rakımlı Çambaşı Yaylası ve 1500 rakımlı Perşembe Yaylası beyaza büründü. Çambaşı Yaylası'nda kartpostallık görüntüler oluştu. Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çambaşı Yaylası'nda öğle saatlerinden sonra başlayan kar yağışıyla yaylanın beyaza büründüğünü söyledi.

410