Kanserli hücreleri engellediği bilimsel olarak kanıtlandı!

Tadı çok fazla sevilmiyor ama kanserli hücrelere olan etkisi bilimsel olarak kanıtlandı!

Kanserli hücreleri engellediği bilimsel olarak kanıtlandı! - Sayfa 1

Brokoli ve Brüksel lahanasının doğal içeriği indol-3-karbinolün, birçok kanser türünde rol oynayan WWP1 enzimine ket vurma potansiyeline sahip olduğu keşfedildi Brokoli ve Brüksel lahanasında bulunan bir maddenin, birçok kanser türünde rol oynadığı bilinen WWP1 enzimini tedavi edici biçimde hedef alabileceği tespit edildi.

15
Kanserli hücreleri engellediği bilimsel olarak kanıtlandı! - Sayfa 2

Science Daily'nin haberine göre, ABD'deki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezinde görevli bilim insanları, fare ve insan hücre modellerini kullanarak, brokoli ve Brüksel lahanasının doğal içeriği indol-3-karbinolün WWP1'ye ket vurma potansiyeline sahip olduğunu ortaya koydu.

25
Kanserli hücreleri engellediği bilimsel olarak kanıtlandı! - Sayfa 3

Araştırma ekibinden Pier Paolo Pandolfi, enzime ket vurabilecek doğal içeriğin brokoli ve diğer turpgillerde bulunduğunu ifade ederek, "Kanserin gelişimi açısından kritik bir patikaya giren yeni ve önemli bir oyuncu keşfettik. Bu patika, tümörün büyümesini kontrol eden bir düzenleyici olmanın yanı sıra tedavi seçenekleriyle hedef alabileceğimiz bir Aşil topuğu değerlendirmesini yaptı.

35
Kanserli hücreleri engellediği bilimsel olarak kanıtlandı! - Sayfa 4

Kanserden koruması için günde 3 kilo tüketilmesi gerekiyor Bir diğer araştırmacı Yu-Ru Lee ise indol-3-karbinolün bu potansiyel özelliğinden faydalanabilmek için günde neredeyse 3 kilogram çiğ Brüksel lahanası tüketmek gerektiğine işaret ederek, ekiplerinin, edindikleri bilgiyi geliştirmek için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

45