Burada 24 saat Kur'an-ı Kerim okunuyor!

Topkapı Sarayı'nda Kutsal Emanetler Dairesi büyük ilgi görüyor.

Burada 24 saat Kur'an-ı Kerim okunuyor! - Sayfa 1

Osmanlı İmparatorluğu'na yüzyıllarca başkentlik yapan İstanbul, bu süre boyunca zengin bir mirasın da ev sahibi oldu. Yavuz Sultan Selim'in Mısır'da elde ettiği Ridaniye zaferinin ardından İstanbul'a getirilen, sonraki dönemlerde de Mekke ve Medine'den getirilen paha biçilmez "Kutsal Emanetler", Topkapı Sarayı'nda sergilenmekte.

118
Burada 24 saat Kur'an-ı Kerim okunuyor! - Sayfa 2

Türkiye'nin en çok ziyaretçi çeken yerlerinden Yüzlerce yıl dünyaya yön veren kararların alındığı Topkapı Sarayı, günümüzde milyonlarca turisti ağırlayan bir müze yapı. Kutsal Emanetler, kaşıkçı elması ve daha bir çok eser sarayın değişik bölümlerinde sergilenmekte.

218
Burada 24 saat Kur'an-ı Kerim okunuyor! - Sayfa 3

Has Odada sergileniyor Osmanlı döneminde sünnet merasimlerinin yapıldığı, dini törenlerin gerçekleştirildiği Has Oda, günümüzde de kutsal emanetlere ev sahipliği yapıyor.

318
Burada 24 saat Kur'an-ı Kerim okunuyor! - Sayfa 4

Has Oda'da değerli Kutsal Emanetler yer alıyor Topkapı Sarayı'ndaki Has Oda, Kutsal Emanetlere ev sahipliği yapıyor. Hırka-i Saadet, Hz. Muhammed'in ayak izi, Hz. Muhammed'in mührü, Hz. Muhammed'in kılıcı, Kâbe'nin anahtarı, Hacer-ül Esved muhafazası, Hz. Davud'un kılıcı ve Hz. Musa'nın asası, Topkapı Sarayı'nda sergilenen kutsal emanetler arasında yer alıyor.

418