Bu besinler yüksek miktarda toksin içeriyor!

Gıdalarda bulunan toksinlere bir şey yapamayacağınız için, en iyisi toksin miktarı az olan gıdaları tüketmektir. Bazı gıdalarda çok fazla zararlı maddenin bulunduğunu biliyor muydunuz? İşte çok yüksek miktarda toksin içeren besinler...

Bu besinler yüksek miktarda toksin içeriyor! - Sayfa 1

Vücutta yüksek miktarda toksin bulunmasının sonuçları

Bağırsak florasında değişiklikler, bağışıklık sisteminde değişiklikler, ödem, uyku bozuklukları ve besinlerin vücut tarafından kolay emilememesi. İşte yüksek miktarda toksin içeren besinler...

17
Bu besinler yüksek miktarda toksin içeriyor! - Sayfa 2

Et

Et, içerdiği hormonlar ve clenbuterol ve benzopiren gibi maddeler nedeniyle toksin bakımından zengindir. Bu maddelerin kanserojen olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, lösemi veya mide tümörü hastalıklarının riskini artırırlar.

27
Bu besinler yüksek miktarda toksin içeriyor! - Sayfa 3

Ton balığı

Ton balığı sağlıklı ve lezzetli olsa da yüksek miktarda cıva içerir. Bu, özellikle fetüslerde, sinir sisteminin bozulmasına neden olabilir. İçerdiği toksinlerin pek çoğu, uygun sıcaklıkta muhafaza edilememekten ve içerisindeki koruyucu maddelerden kaynaklanır.

37
Bu besinler yüksek miktarda toksin içeriyor! - Sayfa 4

Süt

Tam yağlı inek sütü de toksin içerir. Süt, pastörizasyon işlemi sırasında pek çok toksine maruz kalır. Pastörize olmasına rağmen, kanser gelişimini hızlandıran yaklaşık 60 hormon, dioksin ve antibiyotik içerir.

47