Her programımda ve her yazımda 2.Devre bambaşka bir Şanlıurfaspor derken aslında sadece bir his değil aynı zamanda değişecek olan yapıyı işaret etmeye çalışmıştım.

Peygamberler şehri Şanlıurfa'da peygamber sabrına sahip olmak!

Her programımda ve her yazımda 2.Devre bambaşka bir Şanlıurfaspor derken aslında sadece bir his değil aynı zamanda değişecek olan yapıyı işaret etmeye çalışmıştım.

Yeni transferleriyle Adanaspor karşısına yeni bir takım çıktı sahaya. Aslında teknik direktör İrfan Buz hocanın ilk devrede oynana maç sonrası antreman tesislerinin önünde bahsetmeye çalıştığı bu noktaydı; kaliteli oyuncu aynı zamanda etrafındakileride büyütür ve geliştirir.

Geçen hafta sosyal medya hesaplarımın mesaj kutuları fazlasıyla dolmuştu çünkü kritik maçta deplasmanda Altay'a karşı alınan mağlubiyet herkesi kötümserliğe itmişti. Bu sebeple Haçim İzol Başkan, teknik direktör İrfan Buz ve bende bu eleştirilerden nasiplenmiştim. Ama yazımın başlığı gibi bende sabırlıydım ve takımların istenen performansa erişmeleri için biraz sabır gösterilmesine inananırım.

Bir kere takımın forvetinde artık gol makinası Marko Ağa var! Madem Urfa'ya geldi artık ismi Marko Paşa değil Marko Ağa diyelim. TFF 1.ligin yaşsız forvetinin Şanlıurfaspor'da çok gol atacağını ve çok sevileceğini düşünüyorum. Artık kontraataklarda önüne top atılıp gol yapacak bir isim var, orta yapıldığında veya kornerlerde kafa vuruşu yapıp gol tehlikesi olan bir isim var kısaca artık gole yakın bir isim var!

Dening takıma alışınca sağ kanatta daha da etkili olacağını düşünüyorum, yaptırdığı penaltı aslında bunun bir simgesi oldu.

Yeni transfer değil ama yeni transfer kadar iştahlı oyunuyla Barış Ekincier'i tebrik etmek gerekir. Sol kanattaki verimini attığı güzel frikik golüyle süsledi. Tabi arkasında Kadeem Haris olunca Barış vitesi arttırmış, bravo.
Özellikle Thill'de büyük bir kıpırdanma gözleniyor, demekki isteyince oluyormuş. O etkisiz ve verimsiz halinden eser yoktu.

Ben her zaman bir takım, orta sahası kadar konuşmalı derim çünkü maçları kazandıran veya kaybettiren işte bu mevkinin performansıdır. Yeni transferlerden Landel ile takımın kaptanlarından Cumali Bişi, bence mücadele güçleriyle önemli işlere imza atacaklar gibime geliyor. Kariyerinde ilk kez 2.Lig'de oyanayan ve geçen sezonun play-off finali şampiyonluğunda büyük katkısı bulunan Cumali'nin, 2. Devrede bu ligi çok iyi bilmesinin avantajı kullanıp önemli işler yapacaktır.

Takımın en büyük sorunu gol atamama ve kolay gol yeme sorunuydu. Kaptan Mehmet Yiğit'in yanına Ümit Kurt takviyesiyle ideal ve uyumlu bir stoper tandemi yaratılmış oldu.

Bodrumspor'dan gelen Aldair Balde'nin kendini Şanlıurfaspor'da daha iyi gösterebileceğini düşünüyuorum, kaliteyi arttıracak bir isim. Takıma son anda dahil olan Bandırmaspor'dan Kadeem Harris ise kanatlarda önemli işler yapacaktır. Zaman zaman istenirse bek rotasyonunda da değerlendirilebilinir.

Son iki paragraf iki baş aktöre.Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, kendinize meslek olarak sanat veya sporu seçmişseniz bazı özelliklerinizden feragat etmeniz gerekiyor, her an her istediğinizi yapamıyorsunuz: İrfan Buz hoca'nın ve yardımcısı Erkan Buz'un babalarının maçtan önce Hakk'ın rahmetine kavuşması gibi! Düşünün sezonunun en farklı galibiyetini alıyorsunuz ama sevgili babanızın vefat haberi geliyor! Futbol ve hayat birbirine ne kafar fazlaca benziyor! Bu arada İrfan Hoca'nın 2 hafta öncede aşil tendonu kompası sonucu sakatlandığınıda belirtmem gerekir.

Son söz tabiki Haçim İzol Başkanın! Son derece iyi niyetli ve kulübü için cansiperane savaşan bir profil, ayrıca tanıdığım kadarıyla oldukça nazik ve sizi dinleyen bir insan. Acımasızca çok eleştirildi ama O her zaman Peygamberler Şehrinin ruhuna uygun olarak hep sabırlıydı! Düşünün başarı uğruna hem paranızı, hem zamanınızı hemde ailenizle ilişkilerinizi sıkıntıya sokuyorsunuz üstüne taraftar tepkilerini eklerseniz denklem çok fonksiyonlu olmaya başlıyor. Ama Haçim Başkan, hem içerden hem dışardan gelen tepkileri tabiri caizse göğsünde yumuşattı ve onları bertaraf etti.

Başkana her zaman hedefi sorduğumda, çıkabileceğimiz en üst basamak ve borçsuz bir Şanlıurfaspor tabirlerini devamlı kullandı ve bu uğurda çok ciddi çabalar gösterdi. Başkan'ın sadece bu dönemki transferleri değil, uzun yıllar evvelden gelen borçları kapattığını hatta 6 yıllık elektrik borcunu özel bir anlaşmayla sildiğini zaten biliyoruz. Mali yapının korunmasının Şanlıurfaspor için bir transfer kadar bilinçte olması sebebiyle Başkan Haçim İzol'ü de ayrıca kutlamak gerekir.