Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi öncesi İsrail ve ABD'nin her gün 4 saatlik ateşkes uygulama kararına değindi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi öncesi İsrail ve ABD'nin her gün 4 saatlik ateşkes uygulama kararına değindi.

Erdoğan, "Gelinen aşamada birinci öncelik ateşkesin sağlanması ve insani yardımların kesintisiz ulaştırılmasıdır. BM yetkilisi İsrail'in saldırılarına 4 saat ara verme kararının alaycı ve zalimce olduğunu ifade ediyor. Biz de söz konusu karara aynı şekilde yaklaşıyoruz. Acil olan birkaç saatlik ara değil kalıcı ateşkestir." ifadelerini kullandı.

Alaycı ve zalimce! Bu ifadelere öncelikle bir dikkat çekelim.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Ortak Zirvesi'nin sonuç bildirisinde tüm tutukluların, gözaltında tutulanların ve sivillerin derhal bırakılması gerekliliğine vurgu yapılarak "Sömürgeci işgal yetkililerinin binlerce Filistinli tutukluya karşı işlediği menfur suçlar kınanarak, uluslararası teşkilatlara, bu suçların durdurulması ve faillerinin kovuşturulması için baskı yapması' çağrısında bulunuldu. Bunu hatırlatarak devam edelim.

Nereye varacağımı anlayacaksınız birazdan…

Siyonist işgal rejimi İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu, kısa bir süre önce yine 'Rehinelerimiz serbest bırakılmadan ateşkes olmayacak' söylemini yineledi.

'Alaycı ve zalimce' ifadesini burada bir kez daha hatırlatıp Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde'nin açıklamasına bakalım.

Sözcü Ubeyde, esirler konusunda tek çözümün

kapsamlı ya da kısmi bir mahkum değişimi anlaşması olduğunu bir kez daha tekrarladı.

Mantıklı olan da bu değil mi?

Ubeyde açıklamasının devamında 12 esiri serbest bırakma girişimini İsrail'in sabote ettiğini hatırlattı.

Ebu Ubeyde, 'Ölen mahkum ve tutukluların sayısı nedir?' diye sorduktan sonra bir kısmının hala enkaz altında olduğunu, tedavi gören ve yaşam ile ölüm arasında kalanlar bulunduğunu belirtti.

Bu durumun, düşmanın kibrinin ve şaşkınlığının delilinden başka bir şey olmadığını ifade etti.

Alaycı ve zalimcenin yanına, kibir ve şaşkınlığı da ekleyelim.

Direkt karşımıza hakka karşı olan Yahudi kibirinin bütünü çıkıyor.

Rabbimiz, Maide Süresi 82. ayette 'Kuşku yok ki iman edenlerin insanlar içinde en amansız düşmanlarının yahudiler ve şirk koşanlar olduğunu göreceksin...' buyurur.

Tahrif edilmiş kitaplarında kendilerini seçilmiş kavim olarak gördükleri için kendilerinden olmayan herkesi öldürmek, mallarına kastetmek, hile, tuzak kurmak yani her türlü kötülüğü yapmak onlara göre sevap!

Sonuç itibari ile bir kez daha tekrar etmek gerekirse rahmetli Erbakan'ın dediği gibi 'İsrail laftan anlamaz, güçten anlar.'

Ama ne yazık ki İsrail'e karşı caydırıcı bir güç kullanılamıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan, Fas, Bahreyn, İsrail'e karşı ambargoyu kabul etmedi.

Reddedilen maddelere bakalım;

-İsrail'e mühimmat sağlamak için Arap ülkelerindeki Amerikan askeri üslerinin kullanılmasının engellenmesi

-Diplomatik, ekonomik, güvenlik, askeri ilişkilerin dondurulması

-Baskı oluşturmak için petrol ve ekonomik kaynakların kullandırılmaması

-İsrail sivil havacılığının Arap hava sahasında engellenmesi

-Gazze'ye yönelik saldırının durdurulması talebinin iletilmesi amacıyla Arap bakanlar komitesinin oluşturulması

Olmaz olsun sizin gibi liderler! İslam'ı temsil etmeyi bırakın bunlar insanlık kelimesinin katilinden başkası değiller.

31 maddenin yer aldığı sonuç bildirisinde bir de Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ), Filistin halkının tek meşru temsilcisi olduğuna vurgu yapılarak "Tüm Filistinli grup ve güçlere FKÖ çatısı altında toplanma ve FKÖ'nün liderliğindeki ulusal ortaklık çerçevesindeki sorumluluklarını yerine getirme" çağrısında bulunulmuş!

Önce siz FKÖ'ye 'Madem tek meşru temsilcisin adam gibi Filistin halkının ve direniş gruplarının temsilcisi ol, halkın katlediliyor, sen ne işe yararsın?' çağrısı yapsaydınız.

Evet, Gazze perişan çok sayıda şehit var. Durum mevcut haliyle hiç iç açıcı gözükmüyor. Ancak Allah muhakkak ki zalimler karşısında mazlumlara zafer verecektir.

Adı sözde İslam ülkesi olup Gazze'ye merhamet etmeyen İsrail dostu zalimler kılını kıpırdatmasa bile!