CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi Yılmaz Özdil’i rahatsız etti.

Özgür Özel’de bu tepkiye “’Hatamız nerede’ demek yerine, oy vermeyen seçmene ‘bidon kafa’ diyen zihniyet” dedi. Özdil, “Özgür Özel, bana niye iftira attığını gözüne sokacağım” diye cevap verdi.

Yazıyı yazdığımda Yılmaz Özdil youtube kanalından Özgür Özel’e cevap vereceğini söyledi.

Şimdiye kadar olanlara baktığımızda sorumuza rahatlıkla cevap buluyoruz aslında!

Gazeteci kimliğinden çıkıyor youtube videosunda ağır hakaretlerde bulunuyor.

Muhalefet edersin ama hakaret edemezsin.

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz CHP lideri Yılmaz Özdil’i çok iyi çözmüş!

Özd

Önce Yılmaz Özdil ne diyor hatırlayalım;

“Erken seçim istemiyor. AKP’nin toparlanmasına fırsat tanıyor dediğim için bana saldıran Özgür Özel sana bu iftiranı yedireceğim.” 

“Birinci parti olmasına rağmen erken seçim istemeyen ilk ve tek genel başkan dediğim için AKP’nin dört yılda iktidarda kalması için özel çaba harcıyor dediğim için bana saldıran Özgür Özel bu iftiranı sana yedireceğim.”

“Bana yıllarca Yılmaz abi diyen Özgür Özel şimdi niye çıkıp iftira attığını gözlüğü çıkardın ama gözüne sokacağım”

Özzzz

Özgür Özel ne demişti;

Geçmişte “bidon kafa” diye köşe yazısı yazmış seçimin ertesi günü…

Bir yerde sular kesilmiş “Haydi bakalım bidon kafalılar bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin” diyor.

“O hatamız nerede” demek yerine oy vermeyen seçmene “bidon kafa” diyen zihniyet!

Birinci parti olmamızın sebebi bu zihniyetten yaşadığımız kopuştur.

Şimdi gelelim neticeye;

Özgür Özel bu görüşme ile büyük bir siyasi başarı yakaladı. Halk tarafından daha sevilen bir lider haline geldi. Adından daha çok söz ettiriyor. Yaptığı en akıllıca adımdı. Yılmaz Özdil gibileri de çok iyi çözmüş. Kendisinin de dediği gibi seçimden birinci parti olarak çıkmalarının sebebi halkı aşalayan bu zihniyetten uzaklaşmalarıdır. Yılmaz Özdil ve taşıdığı zihniyet bu ülkede azınlıktır. Halktan kopuktur. Halkı aşalayan, seçimine saygı duymayan, birlik ve beraberlik istemeyen, her zaman kavgacı bir dilden yana olan, sürekli laiklikten bahseden ama konu hak ve özgürlüklere gelince sadece küçük bir azınlığın dışında kimseye yaşam hakkı tanımayan bir zihniyettir bu!

Özgür Özel onun istediği gibi erken seçim isteseydi asla halkın gözünde bugünkü itibarını göremezdi. Özgül Özel geleceğe yatırım yaptı. Yılmaz Özdil, o çirkin dili ile Özgür Özel’e gözüne sokacağım diyeceğine bozuk gözlerine gözlük takarsa siyaseti belki doğru okuyabilir.

Eski Türkiye kalıntıları ile siyaset artık “bidon kafa” diye aşağıladığı halk tarafından da CHP seçmeni tarafından da istenmiyor.

Asıl demokrat olan bu milletin seçtiklerinin normalleşmesine böylesine hırçınlaşmak halkı ötekileştirmek isteyenlerden başkasına ağır gelir.

Ekrem İmamoğlu’nu, parti içi rekabeti bu işin içine katmaya hiç gerek yok! Görünene bakmak yeterli.

Sonuç itibari ile Yılmaz Özdil kendi gibi halka “bidon kafa” diye söyleyen, her sözünü alkışlayan ve kendine de abi diyen bir CHP Genel Başkanı istiyordu ama olmadı. Bundan sonra onu kendi haline bırakmak ve daha fazla ciddiye almamak en iyisi olacaktır.