1316 Defa Okundu

Sayın Baykal'ın genel başkanlık döneminde partisinden Milletvekilliği yapmış, kendisini aydın zanneden bir gerici, yobaz, örümcek kafalı; ipe sapa gelmez deli saçması şeyler söyledi. 

Dedi ki: "...Baykal ve Ecevit solcu değildi. Baykal tipik bir Sünni, klasik bir sağ Ankara siyasetçisi idi… Atatürk de solcu değildi…" 

İslam dini her türlü fitneyi ve bozgunculuğu, tefrikayı, ayrılığı yasaklar. Allah Kur'an-ı Kerim'de ilgili ayette mealen "...Allah'ın ipine sıkı sıkıya sarılın…" der. Yine Allah Kur'an-ı Kerim'de ilgili ayetlerde fitnecilerden, bozgunculardan, sahtekarlardan, münafıklardan bahseder; Müslüman gibi görünen, sizden gibi davranan, Müslümanlığı istismar eden, ancak Müslümanlara en büyük kötülüğü yapanlara karşı, Müslümanları uyanık olmaları konusunda, uyarır. 

Yukarıda adı geçen yobazın, sözleri Müslümanları ve Türk Milletini bölen, ayrıştıran, fitne ve bozgunculuk çıkaran; halkı kin, nefret, intikam duyguları ile düşmanlığa sevk eden, açıkça içeriği suç teşkil eden mezhepçi, ırkçı, faşist, demokrasi ve Millet düşmanı ifadelerdir. Lanetliyorum. 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Ülkesi ve Milletiyle bölünmez bütünlüğünü, hiç kimse ve hiçbir güç bozamayacaktır.

İslam dini tektir, yalındır, birdir. Tüm Müslümanlar birdir, bütündür, tektir, eşittir, yan yanadır, değerlidir ve tek Millettir. İslam dünyasında tüm Vatanların ve Milletlerin pozitif farklılıkları korunmakla ve değerli olmakla birlikte Türkiye'nin ve Türk Milleti'nin önderliğinde dünyada 2 milyar Müslümanın tek Millet olarak birlik ve beraberlik halinde güçlenmesi, yükselmesi ve ilerlemesi engellenemeyecektir.

Fitneciler ve bozguncular yeryüzünde başarılı olamayacaktır.

Mezhepçilik, ırkçılık, fitnecilik, terörcülük, cehalet...hakikati, hakkı, İslam'ı, Müslümanları yok edemeyecektir.

Allah nurunu yeryüzünde tamamlayacaktır.

Saygı ve selamlarımla…

Yorumlar