CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel başkanlık koltuğuna oturduğundan beri parti içi huzursuzluk bitmiyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel başkanlık koltuğuna oturduğundan beri parti içi huzursuzluk bitmiyor.

Yerel seçimler için önseçim, temayül yapılmaması, memnuniyet anketi diye söylenilip yine sonuçlarına uyulmaması parti içerisinde huzursuzluğa neden oldu.

Her ne kadar eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın adaylar ön plana çıktıysa da sürekli görmezden gelinmesi gözlerden kaçmadı.

Kılıçdaroğlu'na yakın olan isimler başarılı olsa da tasfiye edildi.

Çoğu kişi partisine küstü, kimsenin tanımadığı adaylar belirlendi. Kazanmasına kesin gözüyle bakılan adayların üstü çizildi.

CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir adayı Cemil Tugay oldu .Mevcut Belediye Başkanı Tunç Soyer yeniden aday gösterilmedi. Oysaki mevcut başkan güçlü bir adaydı. Aday gösterilmemesi üzerine Tunç Soyer sosyal medya hesabından geniş bir açıklama yaptı. Aday gösterilmeyeceğine dair kararın kendisine MYK toplantısından 5 dakika önce bildirildiğini belirten Soyer bunun siyasi nezaketsizlik olduğunu kaydetti.

Esenyurt'tan başkan adayı gösterileceği konuşulan CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'de CHP'den istifa etti.

Tekin'de yaptığı açıklamada 'Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır. Ne yazık ki geçen zamanda CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye'de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmış, hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı, partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı, Türkiye'de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu, parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı, genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına güvenerek emek sarf eden insanların emeklerinin gasp edildiği, ideoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap - çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür.' dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Kars önceki il başkanı ve mevcut kurultay delegesi Taner Toraman'da zehir zemberek bir basın açıklaması yapmış!

Açıklamasında 'Sırf kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın durdu diye, 'Memnuniyet anketinden 1. çıkan' isimleri tasfiye etmek, parti içinde kimlik/mezhep siyaseti yapmak; sizi tarihe geçirecek ve 'değişimin' aslında 'belediye başkanlıklarına çökmeden ibaret' bir hikaye olduğunu tescilleyecektir!' diyen Toraman'ın 'Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verdiğim için benden intikam aldınız. Sayın Özgür Özel ile yaptığım görüşmedeki kin ve nefret duygusunu orada hissettim.' sözleri ise hayli dikkat çekiyor.

Sırf Kılıçdaroğlu'na oy verdiği için bir partili kin ve nefret duygusu hissediyorsa orada durmak gerekir.

İnsanları kazanmak yerine yeni yönetimle birlikte emektar partililerin kaybedildiğini ve CHP'de dağılma olduğunu rahatlıkla görüyoruz.

Herkesin şikayetleri ortak!

Baktığımızda bizlerde görebiliyoruz. Kazanacak isim aday gösterilmiyor. Önemli isimler partide yok sayılıyor. İstifalar yaşanıyor. Yeni istifalar kapıda gözüküyor. Türkiye siyaseti adına bir partiye yazık ediliyor. Ülkemizin güçlü bir muhalefete ihtiyacı varken CHP'nin geldiği nokta içler acısı. Ne yazık ki Türkiye'de iktidar değil muhalefet sorunu yaşıyoruz. Güçlü bir muhalefet olsa bugün birçok sorun çok daha rahat bir şekilde çözülebilirdi. Ama gelin görün ki CHP parti içi huzursuzluklar ile uğraşıyor.

Demezler mi kendi partisini yönetemeyen Türkiye'yi nasıl yönetecek? Özgür Özel büyük yanlış yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu herkes gibi bir insandır. Genel Başkanlık görevi bitmiştir. Senin benim adayım olmaz. Ne olurdu Özgür Özel, güçlü olan isimleri kucaklayıp aday gösterseydi? Kim kazanacaktı. Partisi kazanacaktı. Ne oldu şimdi?

Bu saatten sonra CHP nasıl toparlanacak?

Kaybeden sadece Özgür Özel mi olacak? CHP'de kaybedecek. Böyle bir durumda kendilerinin bileceği iş denilemez. Ortada köklü bir parti ve kendilerine gönül veren bir seçmen var. Özgür Özel bir an önce aklını başına almaz ve bu şekilde bir ayrımcılığa devam ederse ne yazık ki CHP'nin de tamamen sonunu getirir ve küçük bir parti konumuna düşürür. Türkiye'nin küçük partilere ihtiyacı yok. Köklü partileri gelip iki günde bitirmek de kimsenin hakkı olmasa gerek!