EĞİTİM
22 Mar 2021 13:56 Son Güncelleme: 22 Mar 2021 14:02

Yaz tatili bu yıl hangi tarihte başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak?

Yaz tatili ne zaman başlayacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu yıl eğitim öğretime pandemi gölgesinde devam edilmeye çalışılıyor. Okullarda yüz yüze eğitime iki gün olarak yapılırken çok yüksek riskli illerde ise eğitime EBA üzerinden devam ediliyor. Peki Yaz tatili ne zaman başlayacak, Okullar hangi tarihte kapanacak?

Haberi Dinle

Mart ayının sonuna yaklaşılırken binlerce öğrenci de Yaz tatili ne zaman başlayacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Binlerce öğrenci ve ailesini yakından ilgilendiren 2021 yaz tatili konusunda öğrenci ve velilerin araştırması devam ediyor. Peki okullar bu yıl hangi tarihte kapanacak, Nisan ayında ara tatil olacak mı?

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

MEB tarafından yayımlanan takvimde 2020-2021 yılında eğitim ve öğretimin sona ereceği tarih 15 Haziran olarak açıklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda eğitim ve öğretim için 2 Temmuz'u işaret etmişti. Bakan Selçuk açıklamasında okulları 2 Temmuz'a kadar açık tutma düşüncemiz var açıklamasında bulunmuştu.

NİSAN AYINDA ARA TATİL OLACAK MI?

Bu yıl pandemi nedeniyle Nisan ayında uygulanması beklenen bir haftalık ara tatil 15 tatile eklenmişti. Bu neden Nisan ayında ara tatil yapılmayacak.

Yorumlar