YAŞAM
15 Mayıs 2019 09:50 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:34

Üzerine televizyon düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Suriye'deki savaştan kaçıp 6 yıl önce Adana'ya yerleşen Suriyeli ailenin 2 yaşındaki çocuğu üzerine televizyonun düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Çocuğun kuzeni 'çekmece ile oynarken televizyon üzerine düştü' dedi.

Haberi Dinle

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Yenibey Mahallesinde meydana geldi. 6 yıl önce Suriye'deki iç savaştan kaçan Fatma Hamide (25) kocası Vail Idılbi (39) ile Halep'ten Adana'ya geldi. Bir kız bir erkek çocuğu olan çiftin Adana'da 2017 yılında Muhammed Idılbi ismini verdikleri bir erkek çocukları daha oldu. Yenibey Mahallesinde tek odalı 2 metrekarelik bir evde yaşayan ailenin çocukları Muhammed Idılbi, televizyon masasının çekmecesiyle oynamaya başladı.

ANNENİN ÇIĞLIKLARI İLE MAHALLELİ KOŞTU

Bu sırada masanın üzerindeki televizyon çocuğun üzerine düştü. Televizyonun altında kanlar içindeki çocuğunu gören annesi feryat etti. Hemen eve koşan komşuları ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen ambulans ile özel bir hastaneye kaldırılan 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

EVİ TERK EDİP AKRABALARINA GİTTİLER

Muhammed Idılbi'nin cenazesi ailesi tarafından Küçükoba Mezarlığında toprağa verildi. Anne ve baba çocuklarını kaybettikleri evi terk ederek akrabalarına gitti.

ÇEKMECE İLE OYNUYORDU

 
Çocuğun kuzeni Muhanned Idılbi çocuğun çekmece ile oynarken televizyonun düşmesi sonucu öldüğünü anlattı.

Yorumlar