GÜNDEM
13 Eki 2021 17:05 Son Güncelleme: 13 Eki 2021 17:06

TURKOVAC için gönüllülerin başvuruları alınmaya başladı

Sağlık Bakanı Koca'nın çağrısının ardından, üçüncü doz aşısını TURKOVAC yaptırmak isteyen gönüllülerin başvuruları alınmaya başlandı. Aşının seri üretime geçebilmesi için en az 3 bin kişinin tercih etmesi gerek.

Haberi Dinle

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın üçüncü doz koronavirüs (Kovid-19) aşısını yaptıracak kişileri yerli aşı TURKOVAC için gönüllü olmaya çağırmasının ardından başvurular alınıyor.

TURKOVAC hatırlatma dozu uygulamasına katılmak isteyenler, daha önce Kovid-19 geçirmemiş ve iki doz aşısını yaptırmış 18-59 yaş kişiler arasından seçilecek.

TURKOVAC BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Üçüncü dozunu TURKOVAC ile olmak isteyenler "enabiz.gov.tr" sitesinden "Aşı Çalışması İçin Gönüllü Ol" butonuna tıklayacak. Açılan pencerede "3. doz hatırlatma Kovid-19 aşımı inaktif Kovid-19 TURKOVAC aşısı ile yaptırmak istiyorum" seçeneği onaylanarak başvurular gerçekleştirebilecek.

41 MERKEZDE UYGULANACAK

Yetkililer, değerlendirmelerin ardından, eğer katılımı uygun görülürse gönüllüye e-Nabız profilinde kayıtlı iletişim bilgileri üzerinden dönüş sağlayacak. Türkiye'nin dört bir yanından herkesin katılabileceği hatırlatma dozu uygulaması, başta şehir hastaneleri olmak üzere 41 merkezde uygulanacak.

EN AZ 3 BİN KİŞİNİN TERCİH ETMESİ GEREKİYOR

Yerli aşı TURKOVAC'ın seri üretime geçebilmesi için en az 3 bin kişinin hatırlatma dozunda TURKOVAC'ı tercih etmesi gerekiyor.

Ayrıntılı bilgiye "ALO 184" hattından ulaşılabilecek.

Yorumlar