Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Sağlık Bakanlığı'na yıl sonuna kadar toplamda 36 bin sözleşmeli personel alınacak. Bu adımın, sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak için atıldığı belirtiliyor.

Kararda eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla 36 bin sağlık personelinin istihdam edilmesi hedefleniyor. Bu istihdam edilecek personel, sağlık hizmetlerinin çeşitli birimlerinde görev alacak.

Sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri belirlenirken, sağlık hizmetlerinin daha iyi sunulması ve halkın sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesi için stratejik önem taşıyan birimlerin öncelikli olarak değerlendirildiği düşünülüyor. Bu kapsamda, kararda belirtilen hizmet birimlerinde çalışacak olan sözleşmeli sağlık personelinin, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmada ve halk sağlığının korunmasında önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Sağlık

Kaynak: HABER MERKEZİ