EKONOMİ
25 Ağu 2019 09:16 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 14:44

Trump ve Macron'dan baş başa görüşme! Kimseyi içeri almadılar

Fransa'nın Biarritz kentinde 24-26 Ağustos tarihlerinde yapılan G7 Zirvesi'ne Trump ile Macron'un baş başa görüşmesi damga vurdu. Hiç kimsenin içeri alınmadığı görüşmede İran konusu masaya yatırıldı.

Trump ve Macron'dan baş başa görüşme! Kimseyi içeri almadılar
Haberi Dinle


Fransa'nın Biarritz kentinde 24-26 Ağustos tarihlerinde yapılan G7 Zirvesi gerçekleşiyor. Protesto gösterilerinin gölgesinde devam eden zirveye Macron-Trump ikilisinin hiç kimseyi içeri almadığı görüşme damga vurdu.

İRAN MESELESİ MASAYA YATIRILDI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Donald Trump baş başa ve iki saatten daha uzun bir araya geldi. Görüşmeden yansıyan bilgilere göre, iki lider 2 saat boyunca görüş ayrılığında oldukları tüm konuları ele aldı, ancak görüşmenin en uzun konusu İran oldu. Trump, Macron'a, "İran'la bir çatışma aramadığını, sadece gerçek bir anlaşma arayışında olduğunu" söyledi. Macron ise Trump'tan, tansiyonu düşürecek şartları oluşturmasını, bunun için İran'ın petrol satışına sınırlı bir süre içinde onay vermesini istedi.

İkilinin İran konusunda kesin bir anlaşmaya varıp varmadıkları ise açıklanmadı.

TÜRKİYE'Yİ DE YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

İran'ın en büyük petrol alıcılarından biri de Türkiye. Türkiye başta ABD ambargosundan muaf tutulan ülkeler listesine alınmış olsa da, daha sonra bu listeden çıkartılmıştı.

Yorumlar