GÜNDEM
15 Mayıs 2017 16:17 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:46

TRT'nin yeni genel müdürü belli oldu!

Şenol Göka'nın istifasının ardından, TRT Genel Müdürlüğü görevine getirilecek isim belli oldu. Göka'nın yerine atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür...

Haberi Dinle

Göka'nın yerine atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu vekalet ediyordu.

TRT GENEL MÜDÜRÜ BELLİ OLDU

Medyaradar'ın haberine göre, daha önce atv ve TRT'de görev yapan İbrahim Eren TRT Genel Müdürü oldu.

İBRAHİM EREN KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan İbrahim Eren, teknoloji ve medya alanında farklı şirket ve kurumlarda üst düzey görevlerde bulundu.

Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, Türkiye’nin önde gelen kanallarından ATV ‘ de 3 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı yaptı. 2013 yılından beri Türkiye Radyo -Televizyon (TRT) kurumunda genel müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.

TRT'de, TRT 1 ve TRT World’ ün de içinde olduğu 11 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, Türk Telekom AŞ.'de yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra TİAK yönetim kurulu başkanlığı ve International Emmy direktörlüğü görevlerini yürütmektedir.

ETİKETLER
#TRT #ibrahim eren
Yorumlar