RAMAZAN
21 Haz 2017 11:59 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 14:57

TİKA Tanzanya'da iftar verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Tanzanya'nın başkenti Darüsselam'da bin kişiye iftar verdi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tanzanya'nın başkenti...

Haberi Dinle

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tanzanya'nın başkenti Darüsselam'da bin kişiye iftar verdi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Serena Otel’de düzenlenen iftar programına, TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Buğra Şimşek, AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, Türkiye Darüsselam Maslahatgüzarı Yunus Belet, Türk diplomatik temsilciler ile ülkedeki Müslüman siyasi, dini, ekonomik ve kültürel kanaat önderleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Darüsselam Diyanet Müşavirliği personelinin okuduğu ezanla başlayan ve yaklaşık bin kişinin katıldığı iftarda, önce namaz kılındı ve daha sonra yemeğe geçildi.

TİKA Başkan Yardımcısı Maskan, burada yaptığı konuşmada, iftara katılanlara teşekkür ederek gelecek Ramazan Bayramlarını kutladı.

TİKA Darüsselam Program Koordinasyon Ofisi, Tanzanya camilerinde ramazan ayı boyunca iftar programları düzenlemeye devam edecek.

ETİKETLER
#TİKA #Tanzanya
Yorumlar