YAŞAM
27 Mayıs 2019 11:04 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:34

Taksiciye pitbull ve bıçak zoruyla gasp ettiler

Aracına aldığı şahıslar tarafından Ümraniye’de bir mezarlığa getirilen taksici araçtaki pitbull ve bıçak zoruyla gasp edildi. Olay sonrası şok olurken ‘kımıldarsan köpeği üstüne salarız dediler. Rengim soldu kendimi kaybettim o anda' dedi.

Haberi Dinle

Aracına aldığı şahıslar tarafından Ümraniye’de bir mezarlığa getirilen taksici araçtaki pitbull ve bıçak zoruyla gasp edildi. Olay sonrası şok olurken ‘kımıldarsan köpeği üstüne salarız dediler. Rengim soldu kendimi kaybettim o anda' dedi.

Olay geçtiğimiz gün Ümraniye’deki Hekimbaşı Mezarlığı yanında sabah saatlerinde gerçekleşti. İddiaya göre Taksicilik yapan Murat Ayer, Beyoğlu Tarlbaşı’ndan bir yolcuyu aracına aldı. Adının E.K. olduğu öğrenilen şahıs taksiciye Üsküdar Çengelköy’e gitmesini söyledi. Ardından taksiyle Çengelköy’e gelen şahıs ‘para alıp geleceğim’ diyerek taksiden inip bir eve uğradı. Birkaç dakika sonra araca geri binen şahıs, taksiciye başka bir yere gitmesini söyleyerek yolu tarif etti. Daha sonra bir hurdacının önüne gelen taksiye, yanında pitbull cinsi köpek bulunan ve şahsın arkadaşı olan Sedat Ç. isimli şahıs da bindi. Şahıslar taksiciyi yönlendirerek bir mezarlığa getirdiler.

‘Kımıldarsan köpeği üstüne salarım’

Ardından ön koltukta oturan şahıs, taksicinin boğazına aniden bıçak dayadı. Arka koltukta oturan diğer şahıs ise taksiciyi ‘kımıldarsan köpeği üstüne salarım’ diyerek tehdit etti. Taksicinin 200 liraya yakın parası ile cep telefonunu gasp eden şahıslar olay yerinden kaçtılar. Taksici durumu hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede inceleme başlattı. Araca sonradan binen köpekli şahıs, polis ekiplerince olay yerine yakın bir bölgede yakalandı.

'Rengim soldu kendimi kaybettim o anda'

Yaşadığı dehşet anlarını anlatan taksici Murat Ayer, “Beyoğlu Tarlabaşı’ndan, emniyet amirliği önünden bir şahıs aldım arabaya. Karşıya Çengelköy’e geçeceğini söyledi. Çengelköy’e geçtik bir eve uğradı. Evden zannımca bıçak aldı ve geldi. Bir arkadaşının yanına uğradık. Arkadaşı ile beraber pitbull köpeğiyle arabama bindiler. Devan etmemi söylediler devam ettim. Bir mezarlığa götürdüler beni. Mezarlığın içinde Beyoğlu’ndan aldığım şahıs gırtlağıma bıçak dayadı. Şeker hastasıyım şekerim düştü. Ne yapacağımı şaşırdım. Üzerimdeki paraları istediler, cep telefonumu gasp ettiler. Diğer şahıs da pitbull köpeğini bana doğrultarak ‘kımıldarsan köpeği üstüne salarız’ dediler. Rengim soldu kendimi kaybettim o anda. Taksici esnafım bu sıcağın altında alın terimle para kazamaya çalışıyorum, oruçluyum, orucumu bozmak zorundan kaldım şekerim düştüğü için. 200 lira paramla beraber cep telefonum çalındı” diye konuştu. 

'Normal bir şekilde aldığım şahıslar hırsız çıktı'
 
Olayın devamını anlatan taksici Ayer, “Ben de yakındaki bir aileden yardım istedim. Polise haber verdim polis geldi. Şahısları ararken bir tanesini yakaladık. Karakola getirdik ama benim hiçbir şekilde can güvenliğim yok. Normal bir şekilde aldığım şahıslar hırsız çıktı” dedi.

Polis diğer şahsın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar