SPOR
02 Kas 2017 16:43 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 12:14

Tahkim Kurulu Caner Erkin kararını açıkladı!

Tahkim Kurulu, Beşiktaşlı Caner Erkin'in 6 maçlık cezasını onadı. TFF Tahkim Kurulu, Başakşehir maçındaki hareketleri ve hakareti nedeniyle PFDK tarafından 6 maç ceza verilen Caner Erkin'in cezasını onadı.

Haberi Dinle

TFF Tahkim Kurulu, Başakşehir maçındaki hareketleri ve hakareti nedeniyle PFDK tarafından 6 maç ceza verilen Caner Erkin'in cezasını onadı.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA;

"Futbolcu Caner Erkin'in, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle FDT'nin 36/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca takdiren ve teşdiden 2 resmi müsabakadan men ve 26.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oyçokluğu ile,

- Futbolcu Caner Erkin'in, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca takdiren ve teşdiden 4 resmi müsabakadan men ve 17.500 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oyçokluğu ile karar verilmiştir"

ETİKETLER
#caner erkin
Yorumlar