11 °c

Şehit annesine hakaret etti! Gözaltına alındı

Adana’da ücretsiz kartıyla otobüse binmek isteyen şehit annesinden 2,5 lira almak isteyen otobüs şoförü parayı alamayınca hakaret etti.


İsmi öğrenilemeyen şehit annesi, Adana kent merkezinde yolcu otobüsüne ücretsiz kartıyla halk otobüsüne bindi.

Otobüs şoförü Eren G. şehit annesinin ücretsiz kartla otobüse bindirmesine tepki gösterip ücretini istedi. Ancak şehit annesi 2,5 lira otobüsü ücretini ödemedi. Buna daha çok sinirlenen G. şehit annesine hakaret etmeye başladı.

Şehit annesi, “ Sen askerliğini yaptın mı, biz bu vatana şehit verdik” demesi üzerine şoför Eren G.” vermiş olabilirsin, bu otobüs mazot yakıyor, devletin Allah belasını versin” dedi.

Otobüs de bulunan güvenlik kamerası görüntüsü sosyal medyada yayınlanınca büyük tepki çekti.

<iframe src="https://www.istiklal.com.tr/video-embed/365134" frameborder="0" width="665" height="400" scrolling="no" style="width: 665px; height: 400px; overflow: hidden; border:0"></iframe>

Şehit annesi ile otobüs şoförü arasında geçen konuşma ise şöyle:

Şehit annesi: Sen askerliğini yaptın mı?

Eren G.: Yaptım teyze. Niye Yapmayayım

Şehit annesi: Biz de vatana şehit verdik

Eren G.: Vermiş olabilirsin. Ben vergimi veriyor muyum? Veriyorum. Devlet sana bu hakkı vermişse bana da parasını vermek zorunda. Bu özel halk otobüsü, devlet otobüsü değil. Mazot yakıyor.

VALİLİK EMİR VERDİ

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasından sonra Adana Valiliği harekete geçti.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, görüntüyü inceleyip, otobüs şoförünü buldu. Otobüs şoförü Eren G., hakkında adli işlem yapılmak üzere gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Ayrıca, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Eren G.’nin kullanmış olduğu halk otobüsünde yaptığı incelemede eksikler tespit ettiği ve buna istinaden idari para cezası uyguladığı, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından da kılık kıyafet eksikliği ve yolcuya kötü davranmaktan idari işlem yapıldığı bildirildi.
Şüphelinin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.