GÜNDEM
23 Şub 2016 15:42 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:17

Oğlu şehit olan anne kalp krizi geçirdi

Diyarbakır'da şehit düşen Akşehirli 27 yaşındaki Coşkun Karabulut'un, şehadet haberi sonrası annesi Döndü Karabulut kalp krizi geçirdi.

Haberi Dinle

Kayseri 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'ndan görevli 3 yıllık Uzman Çavuş Coşkun Karabulut, geçici görevle gittiği Diyarbakır'ın Sur ilçesinde geçen pazartesi günü şehit düştü. Şehit Karabulut'un cenazesi dün askeri uçakla, ilk olarak Konya'ya oradan da helikopterle Akşehir'e getirildi.

ANNESİ KALP KRİZİ GEÇİRDİ
Dün oğlunun cenazesini Akşehir'de karşılayan ve Devlet Hastanesi Morgu'na konulmasından sonra evine dönen anne Döndü Karabulut kalp krizi eçirdi. Ambulansla Akşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan anne Karabulut'un, tedavisinin devam ettiği belirtildi.

CENAZE NASREDDİN HOCA MEYDANI'NA GÖTÜRÜLDÜ
Şehit Uzman Çavuş Coşkun Karabulut'un cenazesi bugün ilk olarak morgtan alınıp babasının evine getirilerek helallik alındı. Dua okunmasından sonra cenaze töreninin düzenleneceği Nasreddin Hoca Meydanı'na götürüldü.

SİLAH ARKADAŞLARI: DİM DİK AYAKTAYIZ
Tabutun başına gelen Şehit Karabulut'un silah arkadaşları, "Dim dik ayaktayız. Yıkılmayacağız. Kimseyi güldürmeyeceğiz" diyerek tabutu öptü. Törene Konya Valisi Muammer Erol, 3'üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, askeri yetkililer, ailesi, yakınları ve yaklaşık 15 bin kişi katıldı. Şehit Karabulut'un cenazesi, dini ve askeri törenin ardından Akşehir Garnizon Şehitliği'ne defnedildi.

SÜLEYMAN ŞAH KARAKOLU'NDA GÖREV YAPTI
Şehit Karabulut'un 2014 yılında Suriye'de Süleyman Şah Karakolu ile Hakkari Çukurca'da geçici görevde bulunduğu belirtildi. 7 yaşından itibaren bir bakırcının yanında çalışan Karabulut'un, vatani görevini yaptıktan sonra bakır ustalığıyla geçimini sağlayamayacağını belirtip mesleğini bırakıp uzman çavuş olduğu bildirildi.

Yorumlar