YAŞAM
04 Kas 2019 08:55 Son Güncelleme: 04 Kas 2019 09:01

Meteoroloji’den sağanak ve fırtına uyarısı

Meteorolojiden yapılan son tahminlere göre yurdun batı kesimleri için bugün sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Öte yandan hava sıcaklıklarındaki yükseliş İstanbul başta olmak üzere yurt genelinde hissedilmeye devam ediyor.

Haberi Dinle

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevreleri ile Tekirdağ'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgarın; bugün öğle saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yağmur beklenen iller şu şekilde: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Manisa İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya

İSTANBUL 22 °C

İstanbul’da hava sıcaklıklarının 22 derece dolaylarında seyredeceği, gün içerisinde parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu havanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

İZMİR  21°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA 18°C


Parçalı ve az bulutlu

Yorumlar