GÜNDEM
29 Haz 2022 08:17 Son Güncelleme: 29 Haz 2022 08:26

Melih Gökçek'ten fena gaf: '6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulunmuş'

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Adıyaman'da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı" şeklindeki paylaşımı gerçek sanarak canlı yayında anlattı. Olay, sosyal medyada gündem oldu.

Melih Gökçek'ten fena gaf: '6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulunmuş'
Haberi Dinle

Melih Gökçek, Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu’nun, 28 Haziran 2022 günü yeni petrol rezervi keşfi açıklamalarına göndermede bulunarak Twitter'da yaptığı “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı…” şeklindeki paylaşımı gerçek sandı.

"ÇOCUKLAR YER YA..."

Ankara Masası TV’de Fatih Atik’in konuğu olan Melih Gökçek, petrol rezervi keşifleri hakkında yorumda bulunurken 6 milyar dolarlık jelibon rezervinin keşfedildiğini anlattı:

“Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana’da bulduğu 1 milyar.

Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. [Fake falan olmasın başkanım?] Hayır fake değil. Resmî şey. Arka arkaya bulunuyor.”

GÖKÇEK'TEN AÇIKLAMA: "DEMEK Kİ TROLLENEBİLİYORUM"

Program sonrasında durumun Gökçek tarafından anlaşılması üzerine bir açıklamada bulundu. Gökçek, sosyal medya hesabından "Açıkça ne olduğunu bilmiyorum dememe rağmen, mal bulmuş mağribi gibi saldırmaya başlamışlar. Demek ki trollenebiliyorum. Demek ki bundan sonra daha dikkatli olmamız lazım" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Yorumlar