GÜNDEM
16 Eyl 2020 23:14 Son Güncelleme: 16 Eyl 2020 23:21

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye tepki: Türk Tabipleri Birliği'ne şükran borçluyuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Türk Tabipleri Birliği kapatılsın’ ifadeleri sonrası CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, TTB’ye şükran borçlu olduklarını ifade etti. Ayrıca Bahçeli’nin açıklamalarına sosyal medya üzerinden sağlıkçılar ve meslek örgütleri de ‘İyi ki TTB var’ etiketiyle tepki gösterdi

Haberi Dinle

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin ön safında yer alan sağlık emekçilerine ve onların haklarını savunan Türk Tabipleri Birliğine şükran borçlu olduklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Kovid-19 salgınıyla mücadelenin ön safında yer alıp, gece gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan Türk Tabipleri Birliğine şükran borçluyuz. İyi ki varsınız" ifadesini kullandı.

"İYİ Kİ TTB VAR" ETİKETİ TT OLDU

Bahçeli'nin sözlerine muhalefetin yanısıra sağlıkçılar ve meslek örgütleri de tepki gösterdi. 

MHP liderinin sözleri sonrası "İyi ki TTB var" Twitter'da en çok kullanılan etiketlerden oldu.

TTB Covid-19 salgınından dolayı artan vaka sayısına dikkat çekmek ve yaşamını yitiren meslektaşlarını anmak için #YönetemiyorsunuzTükeniyoruz Haftası ilan etmiş ve hayatını kaybedenlerin anısına sağlık çalışanlarını 1 hafta boyunca siyah kurdele takmaya davet etmişti.

 

 

Yorumlar