DÜNYA
14 Mayıs 2021 09:41 Son Güncelleme: 14 Mayıs 2021 09:41

İsrail ordusu vahşetin görüntülerini yayınladı

Gazze Şeridi'ne saldırılarını sürdüren İsrail ordusu, bölgede çeşitli noktalara düzenlediği hava saldırısına ait görüntüleri yayınladı. Görüntüler, yerleşim yerlerinin hedef alındığını gösteriyor.

Haberi Dinle

İsrail, Ramazan ayında başladığı Mescid-i Aksa ve Gazze saldırılarını Ramazan Bayramı'nda da sürdürüyor. İsrail ordusu IDF, gece boyu bölgede çeşitli noktalara düzenlediği hava saldırısına ait görüntüleri yayınladı.

YERLEŞİM YERLERİ HEDEF ALINDI

Görüntülerde, İsrail ordusunun savaş jetlerine füze yerleştirmesi yanı sıra, Gazze’deki sivillere yönelik yerleşim yerlerinin hedef alındığı anlar yer aldı. İsrail savaş uçakları son saldırıda, Gazze kentinin Zeytun Mahallesi'nde bulunan bir demir atölyesi ile birkaç noktayı yoğun bombardımana tuttu.

NE OLMUŞTU?

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzey kesimine gecenin ilk saatlerinde kara, hava ve denizden eş zamanlı olarak yoğun şekilde saldırı düzenlemişti. Öte yandan, İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 28'i çocuk, 15'i kadın olmak üzere 109 kişi şehit oldu, 621 kişi yaralandı.

 

Yorumlar