GÜNDEM
16 Mayıs 2020 23:23 Son Güncelleme: 16 Mayıs 2020 23:30

İmamoğlu Askıda Fatura verilerini paylaştı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Askıda Fatura kampanyasının verilerini paylaştı. Buna göre şehrin en yoksul ilçeleri en fazla faturanın ödendiği yerler oldu.

Haberi Dinle

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Koronavirüs salgını sürecinde başlatılan Askıda Fatura uygulamasına ilişkin detayları paylaştı. İmamoğlu Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Hayırsever vatandaşlarımızın askıda ödediği faturaların ilçe ilçe dağılımı, yoksulluk haritamıza uygun bir dağılım gösteriyor. Bu tablo hayırseverlerin desteğinin çok doğru yerlere gittiğini gösteriyor. Bu en güzel hayır işini güçlendirerek sürdürelim” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun paylaştığı verilere göre, en çok faturası ödenen ilçe, İstanbul’un en yoksul ilçelerinden biri olan Esenyurt. Esenyurt’u sırasıyla Sancaktepe, Bahçelievler, Sultangazi ve Bağcılar takip ediyor.

İmamoğlu, ayrıca fatura ödemesi yoğunluk haritasını da açıklamasıyla birlikte paylaştı. Ödenen 120 binden fazla faturanın 38 bin 918’ini doğalgaz, 83 bin 612’sini su faturaları oluşturdu.

Yorumlar