EĞİTİM
18 Nis 2020 11:25 Son Güncelleme: 18 Nis 2020 11:27

İl Milli Eğitimden emniyete siperlik desteği

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Meslek Liseleri ve BİLSEM’lerde üretilen yüz koruyucu siperlikleri içinde bulunduğumuz süreçte ön saflarda fedakârca çalışan emniyet mensuplarının kullanması için İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’a teslim etti.

Haberi Dinle

Okullarda üretilen ürünlerin dağıtımının Valilik koordinasyonunda gerçekleştirildiğini ifade eden Sabahattin Dülger, “Üretilen ürünler başta sağlık ve emniyet çalışanları olmak üzere Valiliğin koordinasyonunda Kaymakamlıklar bünyesinde kurulan VEFA grupları ile işbirliği içinde 65 yaş üstü vatandaşlara, ihtiyaç sahibi ve bakıma muhtaç ailelere ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Bu çalışmalar kapsamında idareci ve öğretmen arkadaşlarımızla öğrencilerimizin gayretlerini çok anlamlı görüyoruz. Hassasiyet gösteren ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın koordinasyonunda koronavirüsönlemleri kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'daki okullarda da üretim kapasitesi harekete geçirilerek temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri ile koruyucu malzemelerin üretimi gerçekleştiriliyor. Bursa'da bu kapsamda meslek liseleri, bilim sanat merkezleri, özel eğitim meslek okulları, olgunlaşma entitüsü ve halk eğitim merkezlerinin atölyelerinde yüz koruyucu siperlik, cerrahi maske, tek kullanımlık önlük ve tulu, el dezenfektanı gibi koruyucu malzemeler üretiliyor.


Emniyet Müdürlüğüne bugüne kadar toplam bin 500 adet yüz koruyucu siperlik ile 5 bin adet cerrahi maske teslim edildi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul ve kurumlarda bu süreçte 529 bin 944 adet cerrahi maske, 16 bin 750 adet yüz koruyucu siperlik, 50 adet tek kullanımlık tulum/önlük, 20 bin 600 litre el dezenfektanı, 187 bin 990 litre yüzey dezenfektanı üretildi ve dağıtımı sağlandı

Kaynak : İHA

Yorumlar