22 °c

Hollywood'un sapığı Oscar' dan kovuldu!

Oscar ödüllerini sinema dünyasına dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, taciz ve tecavüz suçlamalarıyla karşı karşıya olan yapımcı Harvey Weinstein'i üyelikten attı.

Hollywood'un sapığı Oscar' dan kovuldu!
16/10/2017 09:51 - Güncelleme : 05/04/2019 17:35

 Birçok kadın oyuncuyu taciz ve tecavüz etme suçlamasıyla karşı karşıya olan ABD'li ünlü film yapımcısı Harvey Weinstein Oscar  ödüllerini dağıtanakademiden atıldıı.


Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olan Oscarları veren kurum olan akademinin 54 üyeli yöneticiler kurulu cumartesi günü toplanarak Weinstein'in "derhal üyelikten çıkartılmasına" karar verdi.


Yapılan açıklamada, bu karar ile Oscar Akademisi'nin sinema endüstrisinde yaşanan "seks avcısı davranış ile işyeri tacizini gönüllü görmezden gelme ve yüz kızartıcı suç ortaklığı döneminin bittiği" mesajının verilmek istendiği belirtildi.


New York Times gazetesi geçen hafta Weinstein'a yöneltilmiş cinsel taciz ve tecavüz suçlamalarını haber yaptıktan sonra aralarında Angelina Jolie, Ashley Judd, Gwyneth Paltrow, Kate Beckinsale gibi ünlü isimlerin de olduğu yaklaşık 30 kadın birçok ünlü filmin yapımcısı olan 65 yaşındaki Weinstein tarafından tacize uğradığını açıklamıştı.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.