GÜNDEM
12 Mayıs 2019 00:08 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:55

Hasan Kartal: Silahım olsa hakemi vururdum

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray maçının hakemi Serkan Çınar’a sert tepki gösterdi. Başkan Kartal "İnsanın yanında silahı olsa bunlar insanı katil eder. Silahım olsa, vururdum, samimi söylüyorum. İyi ki yoktu." şeklinde konuştu.

Haberi Dinle

Çaykur Rizespor cephesi Galatasaray maçının ardından hakeme sert eleştirilerde bulundu. 

Maçın ardından sinirli olan başkan Hasan Kartal, kararlara isyan etti. Hasan Kartal, A Spor’a yaptığı telefon bağlantısında sert ifadeler kullandı. 

TFF'den ve MHK'dan istifa beklentisi olduğunu kaydeden Kartal, "Bunlar onurlu insanlarsa, gururlu insanlarsa, kişilikleri varsa, hem federasyon başkanının, hem MHK başkanının istifa etmesi lazım. Demek ki bu işi yapamıyorlar. Balık baştan kokar, başı bozuk. Başı düzgün olsa, bunlar böyle yapamaz. Yönetimi bilmiyorlar, biz de kulüp yönetiyoruz. Böyle haksızlıkları gördükçe üzülüyorum. Bu federasyon kimin federasyonu? Benim federasyonum değil mi? Tüm kulüplerin federasyonu değil mi bu? Federasyon birilerini kucaklattırıyor, diğerleri ne yapacak?" dedi.

"SİLAHIM OLSAYDI HAKEMİ VURURDUM" 

Erman Toroğlu'nun "Tribünde silahımı getirin, bu hakemi vuracağım dediniz mi?" sorusuna cevap veren başkan, "Silahım olsa, vururdum, samimi söylüyorum. İyi ki yoktu. Allah göstermesin, adamın yanında silah olsa bunlar adamı katil eder. Çok düzgün bir seyircimiz var, kimse taşkınlık yapmadı. Böyle bir şey başka vilayette olsa daha başka şeyler olabilirdi. Seyircimiz de, yöneticilerimiz de belli bir seviyede durdu" ifadelerini kullandı. 

Kulüpler Birliği'nin Galatasaray'ın gösterdiği hakem tepkisinin ardından yayınladığı bildiriye imza atıp atmadığı sorulan Kartal, "O şeye imza atmadım. Islak imza atmadım ama bana böyle böyle bir konu var dediler, ben de katılırım dedim. Yeni başkan olduğum için fazla da bir şey anlamamıştım" cevabını verdi..

Yorumlar