GÜNDEM
29 Mayıs 2022 11:48 Son Güncelleme: 29 Mayıs 2022 11:57

Gelecek Parti'li Özdağ'dan flaş iddia: 'Kılıçdaroğlu öldürülecek, OHAL ilan edilecekti'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta uğradığı saldırıda öldürülmek istendiği iddiasında bulundu. Özdağ, "Kesinlikle öldürülecekti. Ve ardından da Türkiye'de bir iç savaş provası yapılacaktı, kaos iklimi oluşturulacaktı ve OHAL ilan edilecekti" dedi.

Haberi Dinle

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Nisan 2019'da Ankara'nın Çubuk ilçesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen sözleşmeli er Yener Kırıkçı'nın cenaze törenine katılmıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'in de bulunduğu törende bir grup Kılıçdaroğlu'na saldırmış ve linç girişiminde bulunmuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ flaş bir iddia ortaya atarak Kılıçdaroğlu'nun burada öldürüleceğini ve buradan bir iç savaş çıkarılacağı yorumunda bulundu.

"OHAL İLAN EDİLECEKTİ"

Halk TV'de katıldığı programda konuşan Özdağ, hedefte bir kişinin yumruk atması olmadığına dikkat çekerek, "Bakın Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı, öldürülecekti. Kesinlikle öldürülecekti" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun öldürülmesi sonrasında Türkiye'de bir iç savaş provası yapılacağını savunan Özdağ, şunları söyledi:

"Kaos iklimi oluşturulacaktı ve OHAL ilan edilecekti. Çok hızlı bir şekilde ilan edilecekti. Ve ardından bizler saldırıya uğradık.

"RTÜK ERDOĞAN'LA İLGİLİ BİR İŞLEM YAPTI MI?"

Sayın Ali Babacan, Sayın Davutoğlu... Bu şahıslara 'Dolandırıcı' dedi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Recep Tayyip Erdoğan bizlere 'Dolandırıcı' dediği zaman RTÜK onunla ilgili bir işlem yaptı mı? Veya savcılar herhangi bir işlem yaptı mı?

O haberi yayınlayanlar hakkında bir işlem yapıldı mı? Yapılmadı, kesinlikle yapılmadı."

"DEĞİŞİM SANCILI OLACAK"

"Önümüzdeki bir yıl çok sancılı geçecek" ifadelerini kullanan Özdağ, iktidar değişiminin de sancılı olacağına dikkat çekti. Özdağ, "Ama biz bunlara direneceğiz, milletimiz emin olsun" diye konuştu.

4 KASIM'DA SEÇİM İDDİASI

Halk TV'nin de susturulmak istendiğini söyleyen Özdağ, Türkiye'nin dünyada basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti sıralamalarında sonlarda olduğunu belirtti.

Erken seçim olacağına inandığını da söyleyen Özdağ, seçimin 4 Kasım'da gerçekleştirileceğini düşündüğü söyledi.

Yorumlar