GÜNDEM
18 Nis 2021 10:27 Son Güncelleme: 18 Nis 2021 10:55

Davutoğlu'ndan çarpıcı Perinçek sözleri! Uygur Türkleri iddiası çok konuşulacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'in Çin'deki çıkarları sebebiyle hükümetin Uygur Türkleri için sesini yükseltemediği söyledi. Davutoğlu "Erdoğan'ın Doğu Perinçek'le kurduğu ilişkiler sebebiyle Doğu Türkistan için sesi çıkmıyor. Türkiye'nin şu anda Doğu Türkistan'a sergilediği tutum yüz karasıdır." dedi.

Haberi Dinle

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun gazeteci Hadi Özışık'ın Youtube kanalında yaptığı açıklamalar gündeme oturdu. O açıklamalar içinde en dikkat çeken kısım, Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek hakkındaki iddialarıydı. Davutoğlu, Perinçek'in Çin'deki çıkarları sebebiyle hükümetin Uygur Türkleri için sesini yükseltemediği iddia etti. 

TÜRKİYE'NİN ŞU ANDA DOĞU TÜRKİSTAN'A SERGİLEDİĞİ TUTUM YÜZ KARASIDIR

Davutoğlu şunları söyledi: 28 Şubat'ın ideoloğu Doğu Perinçek bugün Sayın Erdoğan'ın bugün kankası. Desteklenen şirketleri ve o şirketler üzerindeki ilişkili bağlantıları bir araştırın bakalım. Sayın Perinçek'in sermaye bağlantılarına bakın bakalım kimler çıkar. Türkiye Doğu Türkistan'a neden ses çıkarmıyor. Bir bakın bakalım kimler çıkar. Erdoğan'ın Doğu Perinçek'le kurduğu ilişkiler sebebiyle Doğu Türkistan için sesi çıkmıyor. Türkiye'nin şu anda Doğu Türkistan'a sergilediği tutum yüz karasıdır. 

Yorumlar