MEDYA
26 Oca 2017 09:29 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:41

Caner Erkin'den eski eşi Asena Atalay için sert sözler

Sosyal medyadan mesaj yayınlayan Caner Erkin Asena Atalay'ın evlilik birliği sırasında 3. kişilerle birlikte olduğu halde oğlunun zarar görmemesi için hukuki haklarını kullanmadığını belirtti.

Haberi Dinle

Asena Atalay ile geçen yıl 29 Ocak'ta İstanbul 2. Aile Mahkemesi'nde anlaşmalı boşandıktan sonra Instagram hesabından "Hayatın akışı içinde yaşanan bu durumla ilgili olarak, çocuğumun annesi olan Asena ile dostluğumun bir ömür boyu devam edeceğini kamuoyu ile paylaşmak isterim" diyen Caner Erkin'in planları düşündüğü gibi olmadı.


 
Oyuncu Şükran Ovalı ile evlenen Caner Erkin'e önce bir yıl önce boşandığı eşi modacı Asena Atalay'dan icra şoku geldi. Atalay, Caner'in yoksulluk nafakasını ödemediğini ileri sürerek nikâhtan 3 gün sonra 120 bin liralık icra takibi başlattı. Caner ise istenen tutarın kat kat fazlasını ödediğini belirtip iptal davası açtı.
 
Sonra Asena Atalay, Caner Erkin’e yönelik yeni bir icra takibi başlattı. İstanbul İcra Müdürlüğü’nde yapılan icra takibine göre Atalay, eski eşinden, çocuğun bakıcı masraflarından, sağlık harcamalarına, yine çocuğun tatil masraflarından, müzik eğitimi giderlerine dek bir dizi harcamanın tahsilini istedi. Atalay’ın eski eşine yönelik yaptığı icra takibinin toplam tutarı 451 bin 151 TL olduğu ortaya çıktı.
 
Caner Erkin ise bu gelişme sonrasında, Instagram hesabından zehir zemberek bir açıklama yayınladı.
 
Açıklamasında Asena Erkin'in evlilik birliği sırasında 3. kişilerle birlikte olduğu halde çocuklarının zarar görmemesi için hukuki hakkını kullanmadığını belirten Caner Erkin, "Ama gördüm ki benim oğlumu zedelememek adına yaptığım ne varsa, üzerini örttüklerim ne varsa onları ortaya çıkarmak için elinden gelen yapan bir şahıs ve aileyle karşı karşıyayım" yazdı.
 
Caner açıklamasının son kısmında Asena Erkin'in 'akıl sağlığından yoksun' ve 'menfaat ve çıkarları için sınır tanımayan' biri olduğunu da iddia ederek çocuğunun vekaletini almak için her türlü hukuki çabayı göstereceğini de belirtti.
 
İşte Caner Erkin'in o zehir zemeberek açıklaması;

"Bugün basından Asena Atalay'ın hakkımda oğlum Çınar'ın masraflarını ödemediğim gerekçesiyle icra takibi yaptığını öğrendim. Bu tamamen yalandır. Öncelikle her zaman olduğu gibi bundan sonra da oğlumun giderlerini sorumluluk bilincinde olan bir baba olarak sonuna kadar karşılayacağımın bilinmesini isterim.

Öte yandan şu gerçeklerin de bilinmesini istiyorum. Bu güne kadar susmamın tek sebebi oğlumdu. Sizin de bildiğiniz üzere evlilik birliği sürecinde 3. kişilerle birlikte olan Asena Atalay'a karşı boşanma aşamasında hiç bir hukuki hakkımı kullanmadım. Maneviyatımı oğlumun zarar görmemesi için hiçe saydım.. Hatta sahip olduğum her şeyi kendisine ve ailesine vererek tamamen kurtulmayı amaçladım. Ama gördüm ki benim oğlumu zedelememek adına yaptığım ne varsa, üzerini örttüklerim ne varsa onları ortaya çıkarmak için elinden gelen yapan bir şahıs ve aileyle karşı karşıyayım.

Üzülerek ifade ediyorum ki oğlum Çınar, akıl sağlığından yoksun, kendi menfaat ve çıkarlarını ön planda tutan ve bunun için sınır tanımayan, annelik bilincinden tamamen uzak bir anneye sahip. Ben oğlumun sağlıklı bir ortamda ve ailede, benimle birlikte büyümesi için her türlü çabayı göstereceğimi ve yasal haklarımı kullanacağımı belirtmek istiyorum.

Her şeye sıfırdan başladığım ve mutlu olduğum şu günlerde buna gölge düşürme çabasının takdirini de sizlere bırakıyorum."

Bugün basından Asena Atalay'ın hakkımda oğlum Çınar'ın masraflarını ödemediğim gerekçesiyle icra takibi yaptığını öğrendim. Bu tamamen yalandır. Öncelikle her zaman olduğu gibi bundan sonra da oğlumun giderlerini sorumluluk bilincinde olan bir baba olarak sonuna kadar karşılayacağımın bilinmesini isterim. Öte yandan şu gerçeklerin de bilinmesini istiyorum. Bu güne kadar susmamın tek sebebi oğlumdu. Sizin de bildiğiniz üzere evlilik birliği sürecinde 3. kişilerle birlikte olan Asena Atalay'a karşı boşanma aşamasında hiç bir hukuki hakkımı kullanmadım. Maneviyatımı oğlumun zarar görmemesi için hiçe saydım.. Hatta sahip olduğum her şeyi kendisine ve ailesine vererek tamamen kurtulmayı amaçladım. Ama gördüm ki benim oğlumu zedelememek adına yaptığım ne varsa, üzerini örttüklerim ne varsa onları ortaya çıkarmak için elinden gelen yapan bir şahıs ve aileyle karşı karşıyayım. Üzülerek ifade ediyorum ki oğlum Çınar, akıl sağlığından yoksun, kendi menfaat ve çıkarlarını ön planda tutan ve bunun için sınır tanımayan, annelik bilincinden tamamen uzak bir anneye sahip. Ben oğlumun sağlıklı bir ortamda ve ailede, benimle birlikte büyümesi için her türlü çabayı göstereceğimi ve yasal haklarımı kullanacağımı belirtmek istiyorum. Her şeye sıfırdan başladığım ve mutlu olduğum şu günlerde buna gölge düşürme çabasının takdirini de sizlere bırakıyorum.

A photo posted by Caner Erkin (@canererkin) on


 
Asena Atalay'ın İstanbul 35. İcra Müdürlüğü’nden başlattığı icra takip kararına göre, Caner Erkin'den çocuğu ile ilgili isteği masrafların listesi şöyle:

1-Çocuğun sağlık harcamaları- 12 bin TL.
2- Çocuğun eğitim giderleri 60 bin TL.
3- Çocuğun bakıcı masrafları 42 bin TL.
4- Çocuğun ulaşım masrafları 36 bin TL.
5- Çocuğun giyim masrafları 12 bin TL.
6-Çocuğun gıda masrafları 36 bin TL.
7- Çocuğun Müzik eğitimi 24 bin TL.
8- Çocuğun spor masrafları 15 bin TL.
9- Çocuğun tatil masrafları (Kayak) 45 bin TL.
10 – Çocuğun barınma giderleri 32 bin 338 TL.
11- Çocuğun barınma masrafı (Kira) 89 bin 100 TL.
12 Çocuğun barınma masrafları (Aidat) 21 bin TL.

Yüzde 9 faizi ile toplam rakam 451 bin 151 TL
 
Söz konusu icra takip kararına Caner Erkin’in itirazda bulunma hakkı var. Bu durumda, masrafların dava konusu olması söz konusu...

Yorumlar