YAŞAM
20 Tem 2021 19:23 Son Güncelleme: 20 Tem 2021 19:23

Bodrum’a karadan, denizden ve havadan turist yağdı: Otellerin doluluk oranı yüzde 90’ı aştı

Kurban bayramının ilk günü Bodrum sahillerinde adım atacak yer kalmazken, otel doluluk oranları yüzde 90'ı aştı. Trafik yoğunluğunun yaşandığı ilçede nüfusun 1 milyonu geçtiği tahmin ediliyor.

Haberi Dinle

9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen yerli turistler Bodrum'a akın etti. Arife günü akşama kadar trafik kuyruğu kilometrelerce uzamış, yolda olanlar yaklaşık 5 dakikalık yolu bir buçuk saatte tamamlayabilmişti.

Bayramın birinci günü sahillerde insan yoğunluğu oluştu. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkartmak isteyen tatilciler sahilleri doldurdu. 

Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere emniyet güçleri denetimlerini sıkılaştırdı. Kolluk kuvvetleri vatandaşların güvenli bir tatil yapmaları için güvenliği en üst seviyeye çıkarttı.

Uçaklar da ek seferlerini üç katına çıkartırken, otobüs şirketleri ise bazı şehirlerden saat başı olarak sefer düzenlemeye başladı.

Öte yandan, sadece karadan ve havadan değil denizden de gelen insan sayısının hayli fazla olduğu gözlemlendi. Yüzlerce tekne bodrumun her koyuna demir attı. Birçok tatilcinin de mavi yolculuğa çıktığı öğrenildi.

Yorumlar