GÜNDEM
14 Şub 2020 20:11 Son Güncelleme: 14 Şub 2020 20:13

Belediye açıkladı: Tedbir amaçlı 5 bina boşaltıldı

Bahçelievler Belediyesi, Siyavuşpaşa Mahallesi'nde çöken 7 katlı binayla ilgili yazılı açıklama yaparak, yıkılan binanın çevresindeki 5 binanın tedbir amaçlı boşaltıldığını duyurdu.

Belediye açıkladı: Tedbir amaçlı 5 bina boşaltıldı
Haberi Dinle

Açıklamada, “Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Emek Caddesi No:9’da bulunan bina 1991 yılında yapılmıştır” denildi.

26 Eylül’de Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından kontroller yapıldığı kaydedilirken şu bilgilere yer verildi:

* Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar doğrultusunda söz konusu binaya da 14 Ekim 2019 tarihinde teknik ekiplerimiz kontrol amaçlı giderek risk tespit ederek karot örneği alınması için bina sakinlerine tebligat yapmış ve 25 Kasım 2019 tarihinde lisanslı bir firma tarafından karot örnekleri alınmış ve yapılan tetkiklerde binanın riskli olduğu tespit edilmiştir.

* 27 Aralık 2019 tarihinde bina Bahçelievler Belediyesi tarafından tamamen tahliye edilerek elektrik, su, doğalgaz bağlantılarının kesilmesi için ilgili kurumlara resmi yazıyla iletilmiştir.

* Yıkım sürecine ilişkin süreç devam ederken ilgili kurumlar elektrik, su ve doğalgaz bağlantılarını kesmiştir.

* Binanın boş olması sevindiricidir. Yıkılan bina, yanındaki binada kısmi maddi hasar meydana getirmiştir.

* Bina enkazı altında her hangi bir vatandaşımızın olup olmadığı konusunda AFAD, Bahçelievler Arama Kurtarma Birliği ve İtfaiye çalışmalarını sürdürmektedir.

* Yıkılan binanın çevresindeki toplam 5 bina tedbir amaçlı boşaltılmıştır.

Kaynak : İHA

Yorumlar