GÜNDEM
06 Mar 2018 17:53 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

Batsın sizin kararınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye için 1 aylık ateşkes kararını uygulamaya koyamayan BM’ye sert çıktı: Doğu Guta'daki gelişmeler yenilir yutulur mu insanlığa sığar mı? BM'de karar alıyorlar batsın sizin kararınız.

Haberi Dinle

“Türkiye'nin Afrin'de El Bab'da ne yaptığını milletimiz de dostlarımız da gayet iyi biliyor. Ülkemizin amacının terör örgütleri ve arkasındaki güçler de farkındalar. Bölgenin asli sahibi olan Suriyeli kardeşlerimizin yaşayabileceği bir yer haline getirmek istediğimizi herkes biliyor. Terör örgütlerinin ve arkalarındaki güçlerin derdi Suriye halkının geleceği olmadığı için bu çaba onların işine gelmiyor. Doğu Guta'daki gelişmeler yenilir yutulur mu insanlığa sığar mı? BM'de karar alıyorlar batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var?”

YALNIZ KALSAK DA SESİMİZİ ÇIKARACAĞIZ

“Dünya bir korkular dünyası olmuş. Bunun karşısında hiçbir ülke sesini çıkaramıyor. Şu Kudüs meselesinde 128 ülke sesini çıkarttı ve orada tavrını ortaya koydu. Aynı şekilde bu tavrı bir de dünya 5'ten büyüktür anlayışını ortaya koymak için dünya koymalı. Biz Türkiye olarak yalnız kalsak da üzerimize düşeni yapacağız. Afrin'de ele geçirdiğimiz yerlerdeki tüm tuzaklar ne yazık ki ülkemize dönüktür. Hani müttefiktik? Bunların hepsi deve kuşu gibi.” 

Yorumlar