GÜNDEM
05 Kas 2019 18:28 Son Güncelleme: 06 Kas 2019 01:42

Almanya’da terör örgütü PKK yandaşlarından Türk vatandaşına alçak saldırı

Avrupa’nın bir çok yerinde ortalığı yakıp yıkarak yürüyüş yapan terör örgütü PKK yandaşları son olarak Almanya’da ortaya çıktı. Gezi amaçlı gittikleri Stutgart Meydanı’ndan bölücü örgütün saldırısına uğrayan Atalay Işık isimli Türk vatandaşı parmağındaki ay yıldız desenli yüzüğünü çıkarması talebine karşı geldiği için saldırıya uğrayarak hastanelik oldu.

Haberi Dinle

AY YILDIZ DESENLİ YÜZÜĞE GÖRÜNCE SALDIRDILAR

Olay geçtiğimiz Pazar günü Almanya’nın Stutgart şehrinde meydana geldi. Türkiye’den yola çıkan 6 kişilik arkadaş grubu Belçika ve Hollanda ziyaretinin ardından Almanya’ya geçti. Burada şehir turu yapan grup son olarak Saray Meydanı’nı ziyaret etti. Çevrenin resmini çeken grubun yanına gelen terör örgütü yandaşları Türk vatandaşlarından çektikleri resimleri silmesini istediler. Atalay Işık ise kendilerinin resimlerini çekmediklerini söyleyerek bölücü örgüt yandaşlarına cevap verdi. Daha sonra Işık’ın elindeki ay yıldızlı yüzüğü gören terör örgütü yandaşları yüzüğü çıkarmalarını istediler.

GEÇİCİ HAFIZA KAYBI YAŞADI

Atalay Işık yüzüğü çıkarmayacağını söylemesinin ardından bir grubun ani saldırısına uğrayarak yere düştü. Saldırı esnasında alanda bulunan Alman polisleri olaya müdahale etmeyerek  çirkin saldırıya seyirci kaldı. Başına aldığı darbeyle yere düşen Atalay Işık arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Geçici hafıza kaybı yaşayan Işık hastanedeki tedavisi sonrası taburcu olarak yurda dönüş yaptı. (İstiklal.com.tr- Özel)

Kaynak : İstiklal.com.tr- Özel

Yorumlar