Zerdeçal suyunun mucizevi etkisi

Zerdeçal, zencefil ailesinden Curcuma longa olarak da bilinen bir bitki. Çok besleyici olan zerdeçalın tıbbı faydaları da saymakla bitmiyor.

Zerdeçal suyunun  mucizevi etkisi - Sayfa 1

Zerdeçal suyu tarifi Malzemeler: *1 su bardağı su *1 çay kaşığı toz zerdeçal ya da birkaç dilim taze zerdeçal *1 tutam karabiber Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal ile birlikte bir tutam karabiber ekleyin. Karışımı hemen için.

112
Zerdeçal suyunun  mucizevi etkisi - Sayfa 2

Yağ yakımına yardımcı Zerdeçalın metabolizma hızlandırıcı etkisi vardır. Zerdeçalın içerisinde bulunan curcumin maddesi yağ yakımına yardımcı olan safranın akışına destek olur. Bu sebeple sindirim ve hazım sorunları için de oldukça etkili bir baharattır.

212
Zerdeçal suyunun  mucizevi etkisi - Sayfa 3

Kalp ve damar sağlığına destek Zerdeçal suyu düzenli olarak tüketildiğinde, kötü kolesterol ve trigliserit seviyesini dengede tutar. İçerdiği antioksidanlar sayesinde atardamarlarınızda bulunan lipitlerin yok edilmesine katkı sağlar.

312
Zerdeçal suyunun  mucizevi etkisi - Sayfa 4

Karaciğer sağlığını korur Zerdeçal bitkisi karaciğer sağlığı için çok önemlidir. Bilirubin ve safra arasındaki dengenin korunmasına yardımcı olur. Toksin birikmeleri ve yağı da azaltır.

412