Madde madde kontrollü normalleşme dönemi

Beştepe'de 3,5 saat süren Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yeni normalleşme planını açıkladı. Bu kapsamda risksiz illerde hafta sonu kısıtlaması yok. İşte madde madde kontrollü normalleşme dönemi...

Madde madde kontrollü normalleşme dönemi - Sayfa 1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin illere göre risk değerlendirme haritasını açıkladı.

Haritada; düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Covid-19 risk değerlendirme haritasına göre, İstanbul ve İzmir yüksek riskli (turuncu), Ankara orta riskli (sarı) kategoride yer aldı.

115
Madde madde kontrollü normalleşme dönemi - Sayfa 2

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır Covid-19'da düşük riskli(mavi) iller oldu.

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman, çok yüksek riskli (kırmızı) grupta yer aldı.

215
Madde madde kontrollü normalleşme dönemi - Sayfa 3

Corona virüs salgınıyla mücadelede "kontrollü normalleşme" adı verilen süreç başlıyor.

Bundan böyle kararlar illere özel alınacak, vaka sayıları, aşı yapılan kişi sayısı ve hastanelerin doluluk oranlarına göre illere özgü normalleşme adımları atılacak. 

315
Madde madde kontrollü normalleşme dönemi - Sayfa 4

Beştepe gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kontrollü normalleşme için alınan önlemleri açıkladı.

415