Karantina hastanesinde ilk aşama bitti, sırada... 15 bin!

Corona virüsü (Covid-19) nedeniyle OHAL kararının alındığı, 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 142 kişinin de hasta olduğu Bulgaristan’da, virüse karşı sert önlemler alınmaya devam ediyor. Başkent Sofya’nın en büyük spor salonu olan ‘Arena Armeets’de karantina altındaki hastalar için geçici karantina hastanesinin kurulmasına dair tatbikat yapıldığı belirtildi

Karantina hastanesinde ilk aşama bitti, sırada... 15 bin! - Sayfa 1

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkent Sofya’nın en büyük spor salonu olan ‘Arena Armeets’de karantina altındaki hastalar için geçici karantina hastanesinin kurulmasına dair tatbikat yapıldığını duyurdu.

18
Karantina hastanesinde ilk aşama bitti, sırada... 15 bin! - Sayfa 2

Borisov’un açıklamasına göre, kendi talimatıyla yapılan tatbikatın ilk aşamasında, hastanenin kurulması ve yatakların hazırlanması eğitimi yer aldı.

28
Karantina hastanesinde ilk aşama bitti, sırada... 15 bin! - Sayfa 3

İlk aşaması tamamlanan tatbikatın sonraki aşamaları ise şöyle: İkinci aşamada gerekli tıbbi cihaz ve donanımların hastaneye yerleştirilmesini yönelik eğitim verilecek, üçüncü aşamada hastaların hastaneye taşınması ve tedavisinin yapılmasına yönelik eğitim verilecek. Dördüncü ve son aşamada ise geçici olarak kurulan hastanenin faaliyetlerine son verilmesi yer alacak.

38
Karantina hastanesinde ilk aşama bitti, sırada... 15 bin! - Sayfa 4

Tatbikatın her aşamasında ise Savunma Bakanlığı, Silahlı Kuvvetler, Sağlık Bakanlığı, Spor ve Gençlik Bakanlığı, Devlet Rezervleri ve Savaş Acil Durum Stokları Ajansı ve Ordu temsilcileri yer alacak.

48