22 °c

İşte Panathinaikos - Fenerbahçe maçının hikayesi

İşte Panathinaikos - Fenerbahçe maçının hikayesi

OAKA'da oynanan mücadelede temsilcimiz Fenerbahçe ilk maçta Panathinaikos'u deplasmanda yenerek seride avantaj elde etmişti. 2. maçı da kazanan sarı lacivertliler seride durumu 2-0'a getirdi. (Ahmet ERCANLAR / Emre OKTAY)

112
İşte Panathinaikos - Fenerbahçe maçının hikayesi

OAKA’daki profil ve Olympiakos’un salonundaki profilin farklılığına şaşkınlıkla şahit oldum.

Panathinaikos tam anlamı ile sokak çocuklarının takımı. Onların salonunda her şey serbest. Kazanmak için her yol mübah ama maç bittiğinde son derece elit bir şekilde yenilgiyi kabullenip kenara çekiliyorlar. Oysa kabullenilecek bir şey değildi yaşadıkları. Euroleague tarihinde ilk kez bir takım saha dezavantajına rağmen ilk 2 maçı kazanıyor. Hem bunu basketbolun Avrupa’daki mabedi sayılan OAKA’da yapıyor. Bu kadarını maç öncesi Fenerbahçeliler bile düşünmüyordur. Obradoviç hariç...

212
İşte Panathinaikos - Fenerbahçe maçının hikayesi

Panathinakos’un sokak kültürünü salona taşıması başkanları Giannakouplos’tan başlayıp o meşhur gate13 tribünlerine kadar sirayet etmiş. Maç devam ederken elinde sigarası ile Giannakoupulos hakemin arkadan omuzuna dokunup dönüp bakan hakeme eli ile kaç para aldınız diyecek kadar cüretkar. İmam bunu yaparsa cemaat ne yapmaz ki? Taraftarları da ondan farksız. Tribün şovları muhteşem. Maça etkileri muhteşem. Sahaya çıksam ben bile 5-10 sayı atarım diye hissettim. Ama küfürün bini bir para. Antiç’ten nefretleri belki de maçı 2-0’a getirdi. Antiç sahaya girdikten sonra eski bir Olympiakos’lu olması onları gerdi. Tribünle ve rakip oyuncular ile dialoglara giren Antiç tribünü maçtan koparıp tüm şimşekleri üzerine çekti. Bunu bilinçli mi yaptı bilinmez ama çok işe yaradığı bir gerçek.

312
İşte Panathinaikos - Fenerbahçe maçının hikayesi

Olympiakos ise daha yoksul bir semtin takımı olmasına rağmen çok daha aristokrat bir taraftar kitlesine sahip. Orada kendinizi biraz daha elit hissediyorsunuz. Ta ki maç başlayana kadar. Onların pota arkası tribünü de OAKA’dakilerden farksız. Hiç susmadan takımı destekliyorlar. Diğer tribünler ise belli ki basketbolu yemiş yutmuş kişilerden oluşuyor. Çok fazla bağırmıyorlar ve yaş ortalaması yüksek ama hakem bir hata mı yaptı? Ortalık yıkılıyor.

412

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.