Her ağaçta sadece 1 tane yetişiyor

Antalyalı bir çiftçi yetiştirdiği kalp şeklindeki armutlar sayesinde sevgililerin özellikle aradığı isimler arasına girdi. Girişimci çiftçi, her ağaçta sadece bir tane yetiştirdiği kalp şeklindeki armutları tanesi 10 liradan satıyor.

Her ağaçta sadece 1 tane yetişiyor - Sayfa 1

Türkiye'de armut üretiminin yüzde 20'sine sahip Antalya'nın Korkuteli ilçesinde girişimci çiftçi Şükrü Doğrul, bir ilke imza attı. 

19
Her ağaçta sadece 1 tane yetişiyor - Sayfa 2

Korkuteli'de yetişen ve coğrafi işaretli ürün olarak tescillenen 'karyağdı' armudunu dünyaya tanıtmak isteyen Doğrul, farklı ülkelerde tarım fuarlarına katıldı. Armut bahçesindeki karyağdı armudunu herkesin bilmesi için oğlu Necati Doğrul'un tavsiyesiyle Çin'den 1000 adet özel şeffaf kalp ve küp şeklinde kalıp getirtti.

29
Her ağaçta sadece 1 tane yetişiyor - Sayfa 3

İlk yıl birkaç ağaçta kalıplar içine yerleştirdiği kalp şeklini alan armut elde etmeyi başaran Doğrul, bu yıl 1000 ağaca uygulama yaptı. Her ağaçtaki en iyi armudu kalıplara yerleştiren Doğrul, bu yıl neredeyse fire vermeden kalp şeklinde armut yetiştirdi.

39
Her ağaçta sadece 1 tane yetişiyor - Sayfa 4

SEVGİLİLER İLGİ GÖSTERİYOR

Büyük marketlerin yanı sıra sevgililer kalpli armutlara büyük ilgi gösterdi. Doğrul, kalpli armutları duyan sevgililerin kendisini arayarak sipariş verdiğini söyledi.

49