Deprem çantası nasıl hazırlanır? İşte AFAD'a göre çantada mutlaka bulundurulması gerekenler

Uzmanlar, olası bir depreme karşı muhakkak bir deprem çantası bulundurulmasını gerektiği konusunda vatandaşları uyarıyor. İşte deprem çantasının içinde mutlaka bulunması gerekenler...

Deprem çantası nasıl hazırlanır? İşte AFAD'a göre çantada mutlaka bulundurulması gerekenler - Sayfa 1

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından ilk akla gelen soru enkaz altında kalırsak yardım ekipleri bizi bulana kadar nasıl hayatta kalırız? Deprem sonrası ilk 72 saatte, acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir Afet ve Acil Durum Çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir.

111
Deprem çantası nasıl hazırlanır? İşte AFAD'a göre çantada mutlaka bulundurulması gerekenler - Sayfa 2

Muhakkak deprem çantası yapın!

Bir afet sonrası yiyecek, içecek ve acil ihtiyaçları temin edebileceğiniz yerlere ulaşamayabilirsiniz. Küçük yaralanmalarınız varsa bunları kendiniz giderebilirsiniz. Bu tip durumlar için afet çantanızın içinde olması gerekenleri doğru belirleyip, çantanızı kolay ulaşacağınız bir yerde saklamanız çok önemlidir. Afet ve Acil Durum Çantası sadece evinizde, iş yerinizde değil okulunuzda, sınıfınızda da olmalıdır.

211
Deprem çantası nasıl hazırlanır? İşte AFAD'a göre çantada mutlaka bulundurulması gerekenler - Sayfa 3

Deprem çantasında neler olmalı?

İşte AFAD'ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre 'Afet ve Acil Durum Çantası'nın içerisinde olması gerekenler...

311
Deprem çantası nasıl hazırlanır? İşte AFAD'a göre çantada mutlaka bulundurulması gerekenler - Sayfa 4

Gıda

Yüksek kalorili, vitamin ve karbonhidrat içeren, su kaybını önleyen ve dayanıklı (çabuk bozulmayan) gıdalar (Konserve, kuru meyveler, tahin–pekmez, meyve suyu, vb.).

411