Bayramın havası belli oldu! 1 ile 3 derece arasında...

Bayramda hava nasıl olacak sorusu binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından bayramda hava durumuna ilişkin bir açıklama yapıldı.

Bayramın havası belli oldu! 1 ile 3 derece arasında... - Sayfa 1

Yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı tatili süresince hava sıcaklıklarının kıyı kesimlerde mevsim normallerinde, iç kesimlerde ise 1 ile 3 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

17
Bayramın havası belli oldu! 1 ile 3 derece arasında... - Sayfa 2

Arefe günü ve bayramın 1. günü (30 Temmuz Perşembe ve 31 Temmuz Cuma) güney kesimlerin parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Samsun’un merkez ve doğu ilçeleri ile Ordu çevrelerinin hafif ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

27
Bayramın havası belli oldu! 1 ile 3 derece arasında... - Sayfa 3

Bayramın 2. günü (01 Ağustos Cumartesi) parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kastamonu, Sinop, Samsun ve Ordu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

37
Bayramın havası belli oldu! 1 ile 3 derece arasında... - Sayfa 4

Bayramın 3. günü (2 Ağustos Pazar) parçalı ve yer yer çok bulutlu, Sinop, Samsun, Ordu, Tokat ve Amasya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

47