Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Karabağ savaşında Ermenistan ordusundan ele geçirilen silah ve zırhlı araçların yer aldığı "Savaş Ganimetleri Müzesi" açıldı.(Kaynak: AA)

Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı - Sayfa 1

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan`ın Karabağ savaşında Azerbaycan`a karşı Rusya yapımı "İskender M" balistik füzeleri kullandığını açıkladı.

115
Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı - Sayfa 2

Aliyev Bakü`de, Karabağ savaşında Ermenistan ordusundan ele geçirilen silah ve zırhlı araçların yer aldığı "Savaş Ganimetleri Müzesi"nin açılışını gerçekleştirdi.

215
Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı - Sayfa 3

Açık havada 5 hektar alana kurulan müzeyi gezen Aliyev, sergilenen silah ve araçları inceledi.

315
Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı - Sayfa 4

Aliyev, müzede sergilenen "İskender-M" füzelerinin kalıntılarını göstererek, "Ermeniler Şuşa`ya işte bu füzeyi fırlattı. Bu füzeler Ermeni ordusuna nereden geldi? Bu füzelerin onlarda olmaması gerekirdi. İşte kanıtı burada. Bu, Ermenistan`ın savaş suçunun kanıtı ve biz bir cevap istiyoruz. Bu ölümcül silah Ermenistan`ın eline nasıl geçti? Henüz bir cevap almadık ama alacağız. Ermenistan`ın `İskender-M` füzeleri ile tarihi kentimiz Şuşa`yı yok etmeye çalıştığını herkes görsün. Biz Şuşa`yı kurtardıktan sonra kullandılar bu füzeyi. Yeterli bilgiye sahibiz. Sadece resmi açıklama bekliyoruz. Herkes gelip görecek. Bu, Ermeni vahşetinin ve savaş suçlarının bir başka kanıtıdır." şeklinde konuştu.

415