Daha önceki yazılarımız da belirttik söyledik yazdık çizdik. Cumhuriyetimizin 100.Yılı nedeni ile Ülke sınırları içerisinde oynanması gereken süper kupa finali neden Suudi Arabistan'da oynanıyor diye..

Daha önceki yazılarımız da belirttik söyledik yazdık çizdik. Cumhuriyetimizin 100.Yılı nedeni ile Ülke sınırları içerisinde oynanması gereken süper kupa finali neden Suudi Arabistan'da oynanıyor diye.. Sezon başından bu zamana kadar süreci iyi yönetemeyen TFF Başkanımızın almış olduğu kararlar sonucunda Süper Kupa finali Riyad' da oynanacak kararı alındı. Peki bu süreçte ne oldu? Neler oldu?

TFF Başkanı "Ben kulüplere" sordum her iki kulübümüz de onay verdi. Anlaşmalar yapıldı. Şartlar kabul edildi. Süreç başladı. Sözleşmede olanlar kazanan takım 2 milyon 400 bin Dolar; Kaybedene 1.6 milyon Dolar verilecekti.Toplam 4 milyon Dolar 4.5 olursa 500' ü TFF alacak. İlk anlaşmada Türk Bayrağı, İstiklal marşı imzalar atılıyor. Suudiler bizim de marşımız 30 sn. onuda okutalım diyor. Kulüplerimiz buna itiraz ediyor. Geçen haftadan şehitlerimiz var, Şehitlerimizden dolayı müsabaka öncesi anma programı yapacağız diyerek sözleşmeye ekliyorlar. Her iki kulüplerimiz müsabaka öncesinde ısınmaya Atatürk tişörtü giyeceğiz diyorlar. Müsabakaya da Fenerbahçe tarafı; "Yurtta sulh cihanda sulh" pankartıyla, Galatasaray tarafı; "Ne mutlu Türk'üm diyene" pankartı ile çıkmak istiyor ve her iki kulübümüzün giyeceği formalarda da Atatürk resimleri var. Suudiler bunları kabul etmiyor.. Kulüplerimiz burada "ATATÜRK PAZARLIĞI" olmaz diyerek toplantıyı terk ediyorlar.Burada devreye girecek olan TFF'dir. TFF organizasyonu satın alan suudilere şunu söylese yeterli idi. Siz organizasyonu satın aldınız organizasyonu üstlendiniz organizasyonu sahiplendiniz. Kulüplerimizi değil...! diyerek cümlelerine devam etseydi. Ülkemizin kurucusu TC. İlk Cumhurbaşkanı Büyük Önder M.Kemal ATATÜRK'ün ne kadar sahiplenildiğini gösteren bir davranış olurdu. Sn. Büyükekşi son bir ayda 3. kez sınıfta kalmış Ülkemizin itibarını zadelemiştir.

Federasyon Başkanı olarak bu organizasyonun tek yetkili ismi yetkisiz ve sessiz kalmıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Ülkemizin Kurucu lideri ve ortak değeridir. ATATÜRK konusunda hassasiyet gösteren başta iki büyük Kulüplerimize ve TC. Vatandaşlarımıza taraftarlara teşekkür ediyoruz.

TASKK' da Neler Oluyor..

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ağrı ASKF Başkanı cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Daha önceki yazılarımızda da (Ordu ASKF Başkanının) yönetim kurulu üyesinin gerçeğe aykırı sahte evrak ile beyanda bulunarak TFF'nundan haksız kazanım elde ettiğini Hem TFF'den ceza Hemde TCK. dan beş yıl gibi mahkumiyet cezası aldığını beyan etmiştik. Gözler TASKK'ın Genel Başkanı Sn. Ali Düşmez' de iki yönetim kurulu üyeleri hakkında ne gibi karar verecek. Hep söylüyoruz.

Temiz toplum temiz spor. Spor' u eli yüzü geçmişi temiz İnsanlar yönetmeli.