ORDU ASKF Seçim Tarihi 22 Haziran 2024 Cumartesi Saat: 13:00'de (Durugöl) Recep Kara Spor Salonunda yapılacak. Spor' a gönül verenlerle değerli bir hamle yapılarak dönemin çok değerli büyükleri ile zamanında bu yola çıkılmış. ASKF 80'li yılların ortalarında kurulan bir yapı. 

Bizlerde bu topraklarda büyüdük, Dedem, Babam bu topraklarda doğup büyüdü insana insanlığa topluma hizmet ederek vefat etti, dolaysıyla bizlerde bu memleketin çocuğuyuz. Cenab-ı hak nefes aldığımız müddetçe sonsuza kadar bu topraklarda daim eylesin. 

"Bizim kimsenin bir şeyinde gözümüz yok, ama kimsede bize göz dikmesin." 

Bu kadim toprakların nesli olarak, Cumhuriyet çocuğu olarak insanlara faydalı bir şekilde çok işimiz olduğunu karşılıksız ve çıkarsız görevimiz olduğunu düşünenlerdenim. Memleketimin çocuğu olarak bu memlekete bir borcumun olduğunu bilenlerdenim. Futbol' da bunları gerçek anlamda hayata geçiren birisi olarak geçmişte bunun örnekleri çok var 52 Orduspor' un kapanmaması noktasında Ulubey Bel.Spor ve Orduspor 1967 Kulüplerimizin Bal ligine katılmasında Türkiye'de ilk kez iki kulübün bir üst lige alınmasında tek iliz. 17 Futbol kulübümüzün 1.Amatör lige alınması ile alakalı nakdi yardımlar vs. Ben ve ekip arkadaşlarım bu topraklarda spor yapan ve spor yaptıran herkese bu borcu ödemeliyiz. Salon sporları öksüz ve kimsesiz. Bunun bilincindeyiz. Bu mecralara tanıtım reklam ve hava atmaya gelmiyoruz icraat yapmaya geliyoruz gayemiz hizmet etmek. İnsana dokunmak beni bilen tanıyan bilir. İnsan ilişkilerinde önemsenmek değer vermek ve degerli kılınmak çok önemli. Mücadele etmeyi uğraşmayı destek olmayı yardım etmeyi çok seviyorum. Mevcut yönetimlerce ve öncesinde yıllardır olumsuz çok şeylerin yaşandığını herkesçe bilinmekte ve hiç bir şey olmamış gibi de devam etmesi üzücü.Tüm bu olumsuzluklar üzerine  salvoların yapılıyor olması özgüvenin tavan yapmış karakterlerine uyan tarzda devam edilmesi manidar. Umursamaz tavırlar camia' ya karşı olumlu ve olumsuz ne yapıldı ne yapılmadı anlatanın konuşanın olmaması herşeyi güllük gülistanlık gösterilmesi..kısacası makam mevkii ve para için söyleyemeyecekleri yalan yapmayacakları kötülük kalmadı. Sicilin, parayla,nüfusla, reklamla dolduramayacağı bir ortamdayız. Bizler ekilen tohumların büyümesi adına güzel işler yapmak istiyoruz. Bizlere destek verenlerde vermeyenler de göreve geldiğimiz takdirde ayrım yapmadan tüm amatör spor kulüplerinin yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. ASKF'ler sadece futbol ile anılıyor ibaresini ortadan kaldıracağız. 
Voleybol, Basketbol, Hentbol, Tenis, Karate, Güreş ve Boks vs. tüm branşlarda tüm kulüplerimizin her zaman destekçisi olacağız.Yetki verildiği takdirde yaptığımız ve yapacağımız işleri anlatmakla yükümlüyüz. Çözümler hep birlikte yapılmalıdır. Kulüplerimizden ASKF yönetimine kadar bütün bu geniş ailenin marka değerini hep birlikte düzeltmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Çünkü siyaset üstü bir kurum kimliğimiz var.. Bu kimliğimizi hiç bir zaman kendi çıkar ve menfaatler doğrultusunda kullanmayacağız. Cumhuriyetimizin hamisi Mustafa Kemal ATATÜRK "Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim" demiş.Bu sözü sadece sporcular açısından değil; Spor'a gönül verenlerin ve spor'a hizmet edenlerin de aynı şekilde ahlaklısının olması gerektiğini vurgulamıştır. Bende böyle algılamak gerekir diye düşünüyorum.
Ulu Önder M.Kemal ATATÜRK bu sözleri sarf ederken sporla uğraşan herkesi kastetmiştir, bende buradan şahsım adına üzerime düşeni alıyorum. Tüm Amatör Spor Kulüplerimize önlerine gelecek iki resmi iyi analiz etmelerini geçmişte kimin il sporuna ne kazandırdıklarını kimin kazandıramadıklarını kimin neler yaptığını kimin neleri yapamadığını gözler önüne getirmelerini haseten rica ediyorum.. Geçmiş dönemlerde kurulan sahte faaliyeti olmayan emekleri geleceği çalan paravan kulüplere müsade edilmemesini; Gerçek anlamda kazananın emek ve hizmet eden sahalarda salonlarda gece gündüz demeden çalışan ter akıtan spor adamlarımız, Kazanan Asil spor kulüplerimizin olması dileğimle.. Sağlıkla Huzurla ve Başarılarla Dolu Nice Bayramlara Spor Ailemizin Kurban Bayramı Şimdiden Kutlu Olsun.